Skocz do zawartości

zakup BMW 730 V8


Tomsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

jestem nowy na forum,wiec przepraszam z góry za błędy z mojej strony.... :D

PAnowie i Panie zamierzam zakupi BMW jak w temacie czy moglibyście mi doradzi na co zwróci uwagę podczas zakupu???

MAm na oku pewien egzemplarz z 95roku z silnikiem 3.0V8 i zastanawiam się nad założeniem do niego jakiejś dobrej instalacji gazowej,moglibyście doradzić jakaś dobra firmę???Zastanawiam się także jak się zachowuje taki silnik w gazie,czy nie ma żadnych kłopotów w późniejszej eksploatacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na pierwszą część pytania można by odpowiedzieć tendencyjnie a mianowicie podczas zakupu musisz zwracać uwagę na wszystko.... A tak poważnie jeżeli wcześniej miałeś już BMW serii 7 to pewnie wiesz jak wygląda ogólna sytuacja z tymi samochodami(nie oznacza to oczywiście czegoś negatywnego), jeśli nie to pozwolę Ci naświetlić kilka pewnie oczywistych ale czasami niedopowiedzianych spraw:

 

- części to BMW serii 7 to zazwyczaj oryginały, zamienniki zazwyczaj dalece odbiegają od minimalnego poziomu jaki powinny reprezentować (mowa to o zamiennikach nieznanego pochodzenia), a co się z tym wiąże ich cena nie jest najniższa. Nieznaczy to iż w sprzedaży masz tylko części jednego producenta a jedynie, iż części dobrej jakości posiadają odpowiednią cenę. Bywają części które można dostać jedynie w serwisie a to również kosztuje...

 

- czasami z pozoru błacha sprawa znaczy wada czy uszkodzenie wiąże się z wymianą lub naprawą kilku elementów a to kosztuje...

 

- silnik 3,0... za chwilkę będziesz chciał 3,5 a później 4,0 albo lepiej 4,4 (najprawdopodobniej najlepszy silnik benzynowy w e38). Apetyt na paliwo bardzo podobny a różnica w osiągach odczuwalna. Spalanie tego ostatniego: miasto 13,5 do 18,0l trasa 8,5 do 12,0l w silniku 3,0 bardzo podobne.

 

- instalacja gazowa... ilu użytkowników tyle opinii, jednak w silnikach o dużych pojemnościach i dość zaawansowanej technologii (przyznać trzeba iż inni producenci dopiero w ostatnich latach zbliżają się do silników BMW z tamtych lat...) instalacje nie spisują się najlepiej, a koszt w granicach 4000-7000 PLN. Większość z osób które spotkałem na pytanie czy zadowolony jest z gazu odpowiadali "tak..., ale drugi raz bym nie założył". Dodatkowo można przejrzeć ogłoszenia: "sprzedam e38 z trzy miesięczną instalacją gazową na gwarancji". Powinno dać do myślenia....

 

To tyle z informacji na "nie" dla 3.0l, a na tak:

 

- niezapomniane wrażenia z jazdy. BMW to nie Opel Insignia 2,0l turbo (ostatnio takim się poruszałem)...lub inny "podobny". Osiągi niby przyzwoite jak na opla 7,6 do 100 ale spalanie w trasie przy jeździe 150-170 w okolicach 11,5 - 12,0 l/100km. Tyle to i BMW spali, miasto do 18 (podobnie jak w BMW) z tą różnicą, że silnik w BMW powyżej 4000 obr/min nie wyje jakby resztki sił wykrzesał dzięki turbinie... Generalnie w bawarce im wyżej tym przyjemniej dla ucha :)

 

- komfort podczas jazdy - wiele samochodów nowych uważanych za "limuzyny" w obecnych czasach nie dorównuje komfortem e38

 

- wyposażenie samochodu - wielu dealerów obecnie w swoich nowych samochodach w pakiecie dodatkowym nie posiada takiego wyposażenia jak e38, które zapewne chcesz kupić...

 

Podsumowując dobrze zabrać ze sobą kogoś kto miał lub ma już taki samochód (lub samochód BMW z tym silnikiem) i pewnie będzie wiedział na co zwrócić uwagę lub co może budzić wątpliwości. Być może w pobliżu Twojego miejsca zamieszania znajduje się mechanik który może wpiąć kompa i sprawdzić podstawowe rzeczy. I kończą moją wypowiedź pewnie kilku kolegów z forum, którzy znają się lepiej na mechanice w najbliższym czasie napisze Ci co najlepiej sprawdzić jednak jest to temat rzeka i można by po kolei analizować każdą rzecz... Moi zdaniem samochód powinien robić pierwsze dobre wrażenie - podobnie jak i jego właściciel, nikt nie powinien robić kłopotów gdybyś chciał go wpiąć do kompa i sprawdzić, ewentualnie podjechać na stację kontroli pojazdów i sprawdzić zawieszenie - ewentualne wycieki. Jeśli się nie zgadzają powinniśmy się zastanowić co mają do ukrycia.

Mam nadzieje że pomoże Ci to w zakupie samochodu choć o drobinę i pamiętaj kto złapie "bakcyla" BMW nie chce już zmieniać na nic innego nawet jak to czasami kosztuje więcej niż się spodziewaliśmy ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.