Skocz do zawartości

730i nie odpala jak jest rozgrzany


mc7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam problem z 730i 1991r silnik sześcio cylindrowy rzędowy benzyna + gaz -zwykła prosta instalacja ( zawsze odpalam i gaszę na benzynie, po odpaleniu jade na benzynie aż silnik złapie troche temperatury ). Samochód mam od maja i wsumie wszystko było ok poza małym incydentem w sierpniu gdy po miesięcznym przestoju odpoaliłem było dobrze pojeżdziłem silnik się rozgrzał zatrzymałem się na krutki postój zgasiłem i niemogłem odpalić rozrysznik kręcił ale nic się niedziało a przy kolejnej prybie odpału doszły jeszcze jakieś dziwne stuki pod maska. Postałem zadzwoniłem po pomoc w międzyczasie silnik ostygł srubowałem jeszcze raz odpalić i się udało - na poczatku chwilę chodził troczę nierówno ale przegazowałem wszystko się uspoiło wyrównało i było super.

Do czasu - dwa tygodnie temy wsiadam rano do samochodu i odpala na dotyk po przejechaniu paru kilometrów zatrzymuję się na chwilę gaszę silnik i znowu niemogę odpalić prubowałem co parę minut i dalej nic, postałem aż temperatura zeszła prawie do niebieskiego pola i odpalił przegazowałem i znowu ok.

Tak bawiłem się przez tydzień - tydzień temu zimny odpolił na dotyk rozgrzał się zgasiłem i już nieodpalił. Tochę go pociagałem i wkońcu załapał ale strasznie kulawo i nic nie pomaga chodził strasznie kulawo nie na wszystkich cylindrach, przy odpale na zimnym silniku też juz jest źle rozkręca się powoli i niezałapuje na wszyskie cylindry, szarpie - do jazdy się nienadaje.

Pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Przeniosłem temat we właściwe miejsce i wyedytowałem nazwę. Proszę o zapoznanie się z regulaminem, w razie recydywy będzie nagroda. Obecnie z okazji zbliżających się świąt panuje amnestia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
najzwyczajniej w świecie masz podparte zawory

 

Popieram! Zacznij od sprawdzenia i wyregulowania luzów na zaworach. Temat niejednokrotnie wałkowany na forum, myślę że znajdziesz bez problemu.

 

Pozdrawiam

BMW - Like No Other
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.