Skocz do zawartości

Wyciek oleju i poduszki silnik


syciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie co do wycieku. Sprawa dotyczy E61 3.0D 231KM :-) Czy jest mozliwosc zeby cieklo gdzies z miarki oleju na dole? i Drugie pytanie - jezeli ceiknie miedzy silnikiem a skrzynia to moze to byc simering czy jest tam cos innego? Robil to ktos? Jakie koszty?

 

i ostatnie korzystajac z okazji - jaki koszt poduszek i wymiany ich - dotyczy poduszek dwoch pod silnik i jednej pod skrzynie - auto lekko zaczelo drzec :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem poduszki pod silnikiem:

Poduszki 2x 215 + wymiana 180 = 610 zł.

Ale drżenie nie koniecznie musi oznaczać poduszki... powodów może być chyba wiele...

 

a co moze byc innego? drzy delikatnie - ale drzy a nie bylo tego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałeś dwa pytania, o wyciek i drugie o drgania. Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego z drżeniem.

 

Cieknie spod kolektora i zawiewa właśnie na połączenie silnika ze skrzynią.

 

aaa ok :D dzieki za info bo sie zakrecilem - teraz rozumiem

a kolektor ssacy czy wydechowy? rozumiem ze wyiana jakies tam uszczelki i temat z glowy tak? :)

 

aczkowliek teraz tak sobie przypominam ze jak tam zagladalem od dolu to jest taki maly otwor na laczeniu skrzyni z silnikiem i widac w nim ze scianka silnika tam jest od oleju - to go zawiewa gdzies od gory i splywa po sciance laczenia tak? czy zawiewa dolem gdzies kolo miarki?

 

cytuje mojego mechanika:

"w okenku przy kole zamachowym jest spocone i przy miarce-tym czujniku na misce a gora silnika przy kolektorach wygladala dobrze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.