Skocz do zawartości

[E39] Elektryka problem...


Zbyylek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z elektryką w E39.Moje BMW posiada funkcję podnoszenia i opuszczania się kierownicy po zgaszeniu silnika/lub uruchomieniu go posiada też pamięć foteli,fotel kierowcy po zgaszeniu silnika odsuwał się do tyłu a po uruchomieniu silnika wracał na ustawienie które miałem zapamiętane,działała tez funkcja z lusterkiem zewnętrznym prawym gdy wrzuciłem bieg wsteczny lusterko ułożyło się do cofania,wszystko działało ale miałem nieprzyjemną sytuacje na drodze,i auto musiałem oddać do serwisu po odebraniu z serwisu te trzy wyżej wymienione funkcje nie działają,byłem u elektryka jednego drugiego i na komputerze,jeden powiedział ze może to być Moduł Komfortu drugi,że może lusterko jest źle podłączone a na komputerze nic takiego nie wykazało.Gdy pojechałem z tym problemem do serwisu to powiedziano mi że oni nie potrafią zdiagnozować tego problemu.Nie wiem co by w tej sytuacji zrobić może ktoś z forumowiczów pomoże.Pozdrawiam. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłącze sie do tematu...

Otóz posiadam pelna opcje elektryki z pamiecia foteli, po wrzoceniu "R" prawe lustorko zjezdzalo na dol pokazujac kraweznik, ale jakis czas temu oszalalo i przy normalnej jezdzie na D tez samo( z tym ze pulsacyjnie ) zjezdzalo na dol pokazujac mi jezdznie.. :mad2: najgorsze jest to ze nie moglem regulacja lusterka ustawic jer w pozycji pionowej, poprostu nie reagowalo, dol, lewa i prawa stona regulacji dzialala poprawnie a gora juz nie..( dodam ze lewa strona działa bez problemu). Było to o tyle meczące, ze za kazdym razem gdy zatrzymywalem sie na czerwonym swietle musialem opuscic szybe i palcem ustawic lusterko ;/ nie mam pojecia co moglo sie stac? czy to wlasnie moduł komfortu padł o ktorym kolega wyzej pisał czy moze jakies zwarcie? :duh:

Narazie wyjalem bezpiecznik i ustawilem recznie lusterko, ale przez to nie działa mi centralny w drzwiach i el. szyba - mowa o przednmich drzwiach pasazera

Ktoś z kolegow na forum mial taki przypadek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wrzoceniu "R" prawe lustorko zjezdzalo na dol pokazujac kraweznik

 

Ta opcja działa tylko wtedy, kiedy masz przełączoną regulację na lewe lusterko - dzieje Ci się to niezależnie gdzie masz ten przełącznik ?

 

Moje BMW posiada funkcję podnoszenia i opuszczania się kierownicy po zgaszeniu silnika/lub uruchomieniu go posiada też pamięć foteli,fotel kierowcy po zgaszeniu silnika odsuwał się do tyłu a po uruchomieniu silnika wracał na ustawienie które miałem zapamiętane

 

U mnie natomiast nie dość, że nie działa podnoszenie bo jakaś linka zerwana więc mi tylko silniczek jęczy to fotel się nie odsuwa do tyłu, w sumie nie wiem czy jest mi to potrzebne ale dobrze wiedzieć, że jest taka funkcja i jak ją włączyć/wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o fotelach,to podłączę się do tematu.Jakiś czas temu przestało mi działać pochylanie siedziska fotela kierowcy.Mam też pompowane oparcia obu foteli ale od kupna auta działa tylko pompowanie u pasażera,a u kierowcy pompka nawet nie zajęczy.Macie jakieś sugestie co do zlokalizowania problemu?
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet jak przełącznik od lusterka ustawie na lewą stroną to ta opcja tez nie działa,bym wymienił moduł komfortu ale jak się okaże,że to nie on broi to szkoda kasy.A jak pojechałem na kompa to pokazało ze jest coś z modułem komfortu ale nic więcej.Może ktoś taką usterkę miał i naprawił?A kolego co te lusterko Ci się samo opuszcza,to jaki masz moduł komfortu?High czy Low?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było kupić moduł komfortu i może by działało.A każde lusterko w E39 ma funkcje z tym cofaniem?Bo ja wymieniałem lusterko ale nie wiem z którego roku jest te co teraz mam.A jak w ogóle ta funkcja się nazywa?Na liście z bezpiecznikami jest?Bo bezpieczników nie sprawdzałem jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.