Skocz do zawartości

330Ci wymiana szyby przedniej


dakoblue

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kamyk z ciezarowki trafil prosto w szybe na wysokosci oczu .jest maly odprysk .Mozna z tym jezdzic ale jezeli trafi sie jeszcze jakies uszkodzenie to

pewnie trzeba wymienic .Dwa pytania : czy ktos sie orientuje jaki jest koszt szyby (jakies zamienniki) i wymiany?

Jak sie odczepia/demontuje ten czujnik deszczu i co zrobic z tym identyfikatorem na szybie z numerem rejestracyjnym ? Mozna wystapic do urzedu komunikacji o duplikat? bo podczas zdejmowania to sie zniszczy

 

PS

w tv padly mi kolory -odbiera tylko czarno bialo - mial ktos taki problem z tv??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Wymieniałem w zeszłym roku po kamieniu.

Zależy jaką masz szybę.

Z ASO:

358 CLIMATE COMFORT WINDSCREEN kosztuje 1600PLN, zwykła 1100PLN

Climate Comfort nie występuje w zamiennikach.

 

Zwykła, czyli atermiczna kosztowała wtedy

Guardian 520PLN

NordGlass 590PLN w Jaan

Pilkington 750PLN

 

czujnik przeklejają, może wariować, jak źle zrobią

naklejkę z numerem też przekleją, a jak nie to duplikat

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dopoki odprysk nie "pęka" to niekonieczna wymiana można jeżdzic

jeżeli dla ciebie nie robi to roznicy to kupił bym oryginał, przy odsprzedaży zawsze to lepiej wyglada

kupic trzeba uszczelke szyby koszt ok do sedana ok 90pln - do twojej troche droższa

za ok 5pln naklejeczka na szybe czolowa

naklejka z numerem rej do przeklejenia - potem na rogach odkleja sie lub mozna nową

koszt wymiany nie w ASO ok 100-150 pln

w aso ok 600pln -tak mysle moze sie myle

co do czujki deszczy to przeklejaja lub przekładają

przy wycinaniu szyby zdarzają sie przeciecia instalacji el. i wtedy jest problem z czujnikiem deszczu trza po wymianie szyby sprawdzić czy wszystko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o super

moj odprysk spelnia kryteria

podjade jutro bo dzis juz mieli zamkniete

 

ale nie pokazuja w tej prezentacji co z tym robia

 

 

dzieki wszystkim za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg jest prosty, szlifują delikatnie sam środek odprysku, żeby go oczyścić, potem zalewają specjalnym klejem, naklejają kawałek folii pozwalającej uzyskać gładką powierzchnę i na koniec pod lampę UV. Osobiście nie widzałem takiej naprawy odprysku, żeby całkowicie zniknął, ale przecież cudów nie ma. Na pewno stanie się mniej widoczny i nie powinien się rozrastać. Warto wydać te 20-30 zł zamiast kupowania szyby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie dzis załatali odprysk. Slad zostal (kurde, zapomnialem zrobic fote, ale postaram sie jutro zapodac), ale o wiele lepiej to wyglada.

Z ciekawosci spytalem sie ile kosztuje nowa szyba - 380zł (zielona z paskiem) z montażem. Tylko nie pamietam jakiej firmy (ale chyba pilkington lub nordglass).

Jak jeszcze raz mi cos przywali to wymieniam na nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.