Skocz do zawartości

Webasto jak sprawdzić czy działa?


larry919

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam 530d z 1999 roku i po wklepaniu kodu na real oem wyskakuje mi że mam w wyposażeniu webasto. Ostatnio zaglądałem w okolice pompy progowej i widziałem osobny mały wydech spalin dla webasto - jak kupowałem auto nikt mi nie powiedział o webasto, ani nie dostałem żadnego pilota. Pod maską po prawej jest tabliczka znamionowa od webasto jednak jakby czegoś brakuje - wolny zaczep na 2 nakrętki. Jak sprawdzić czy webasto działa bo nigdy wcześniej nie miałem z tym do czynienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po uruchomieniu auta z wydechu, o którym piszesz (pod progiem) wydostają się spaliny tzn, że Webasto się załączyło i działa. Po zgaszeniu auta powinieneś słyszec taki jakby gwizd z okolic lewego przedniego koła/nadkola.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilota możesz nie mieć, bo pewnie masz do grzania silnika, a to odbywa się automatycznie przy spadku temperatury tylko nie wiem do ilu stopni masz ustawiane

Ale gdzie się to wszystko ustawia? Nie mam navi, a w kompie znalazłem tylko przewietrzanie wnętrza, które działa po wyłączeniu zapłonu. Dodam, że mam ustawiony język niemiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako takiego działania Webasto nie ustawiasz. Jest zaprogramowane i uruchamia się automatycznie - poniżej temperatury +16 stopni zdaje się - czy Ci się to podoba czy nie.

Co do przewietrzania to ustawia się czasy - sztuk 2 - kiedy ma się to odpalić. Ja mam MIDa 2 wierszowego i tam po wejściu w BC pod przyciskami [_ _] pokazują się opcje ZEIT 1 oraz ZEIT 2 - to są czasy na których możesz ustawić sobie przewietrzanie - np rano kiedy masz jechać do pracy oraz popołudniu kiedy masz wrócić do domu. Szczerze przyznam, że tego przewietrzania kabiny to może użyłem ze 3-4 razy w zimie - z czystej ciekawości. Z reguły tego nie używam - BMW ma na tyle wydajny system wentylacji w kabinie, że bardzo szybko można dostosować temperaturę do własnych wymagań/rozmrozić auto.

Poza tym trzeba pamiętać też o jednym: uruchamiając funkcję przewietrzania kabiny musisz mieć pewność, że akumulator jest w dobrej kondycji. Inaczej czeka Cię kablomania żeby potem w ogóle odpalić auto - przewietrzanie kabiny to dość prądożerna funkcja więc jeśli nie masz pewności co do kondycji aku, lepiej tego nie uruchamiaj.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz podstawową wersję webasto dla 3.0d. Ono uruchamia się samo jeśli na zewnątrz temperatura spadnie poniżej ok. 7 stopni (chyba, że ktoś to specjalnie zmienił na inną temperaturę). Odpalasz samochód i webasto też się zaraz włącza i dogrzewa silnik, aż nie osoągnie on właściewej temperatury i się wyłącza. Jeśli już nagrzejesz silnik, wyłączysz go i na zewnątrz będzie niska temp. to W nie powinno się włączyć ponownie, czyba że temp. silnika spadła za bardzo.

Do tego modelu nie ma żadnych pilotów, pokręteł itp. - działa automatycznie.

Jeśli chcesz sprawdzić czy działa to odpal samochód przy temp. np. ok. 5 st., niech pochodzi z pół minuty i zgaś silnik. Po zgaszeniu powinno być słychać spod maski dźwięk podobny do wycia odkurzacza - to webasto.

Poniżej 16 st. można włączyć REST, czyli ciepły nawiew, który działa do wystudzenia silnika (tylko przy zgaszonym silniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Niedawno zakupiłem X5 3.0D z Webasto oczywiście. Moje pytanie może dla wielu wydać się dziwne ale proszę o odpowiedź:

Czy po zgaszeniu silnika kiedy nie jest dość nagrzany bo np, jadę tylko kilka minut, Webasto powinno dalej działać? U mnie tak właśnie jest, nie wiem od czego to zależy bo raz pracuje po wyłączeniu zapłonu dłużej raz krócej to znowu wogóle nie chodzi. Mam Webasto na pilota z funkcją podgrzewania silnika i kabiny. Dodam że kiedy po wyłączeniu silnika Webasto chodzi a ja nacisnę na pilocie Off to się momentalnie wyłącza. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.