Skocz do zawartości

Jak zdemontowac podsufitke


Philip

Rekomendowane odpowiedzi

W celu dokonania drobnej naprawy czeka mnie demontaz podsufitki w E91. Bede to robil poraz pierwszy i dlatego prosze o rady jak najlepiej to zrobic, gdzie sa mocowania i jak jest przykrecona czy przyklejona. Niechcialbym nic uszkodzic i zamontowac ja potem bez najmniejszych sladow demontazu. Moze ktos ma doswiadczenia lub jakis schemacik?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ta firme i kilka innych ktore sie tym zajmuja. Mam tez kolege ktory sie tym zajmuje i po wielu konsultacjach dla osiagniecia idealnego efektu niezbedny jest demontaz podsufitki. Jak mam dac komus kto zrobi to niechlujnie i bede musial ogladac kazdego dnia efekty jego pracy wole zrobic to sam. Poniewaz jeszcze tego nie robilem w BMW szukam porad by uniknac bledow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kupe roboty i prawie bankowo podsufitka do prania:(

musisz zdjąc - żeby nic nie było widać i nic nie pozaginać

1. maskownice wszystkich słupków - przód wyciągasz zawlechki od poduszek tam jest sruba, dodatkowo na jednej spince/zatrzaskowej i jakby nasunięte na deske

2. słupki środkowe - bez zdjęcia dolnej części góry nie zdejmiesz - dół trzyma się na 2 spinkach zatrzaskowych na na dole i jest wsuniety w górną czesć, jeśli dobrze pamiętam nie zdejmiesz go bez zdejmowania listewek na progach tych czarnych na 4 zatrzaskach. górna część osłony słupka jest na 2 spinkach i podtrzymuje ona podsufitkę

3. tylne słupki jak dobrze pametam są jak przednie - jest zawleczka z napisem airbak i pod nią sruba + zatrzask

4. musisz odkręcić wszystkie uchwyty/ rączki oraz przysłonki od słońca

wszystko jest na torksy

największym problemem może być jej wyciągnięcie z auta - przez bagażnik nie bardzo chce wyjść (przednia jej częsc jest szersza niż tylna)- najlepiej wyciągac ją i wkładać kiedy nie ma przedniej szyby ale rozumiem że szyby nie będziesz wycinał

spróbuj więc powyciągac zagłówki oraz porozkładać siedzenia może poskosie jakoś wyjdzie przez bagażnik

ogólnie kupa roboty i trzeba naprawdę uważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.