Skocz do zawartości

525DA touring wysokie spalanie..


serafin

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

525d common rail, automat ,touring.oryginalny przebieg 150.000kmSpalanie w miescie dochodzi do 15l/100.Co ciekawe na trasie przy 90h/h 5.5l przy 140/h 7.5l czyli w miare.Auto jezdzie dobrze , nie ma zachwian mocy itdDo tej pory wymienilem

-filtry

-przepływomierz

-filtr odmy z obudową

-4 wtryski ktore dawaly na kompie najwieksze odchylenia

-sprawdzalem czy nie sa za duze opory na kolach np przez zacisniete hamulce

-sprawdzalem czy program nie jest tuningowany

-EGR zaslepiłem

-szukalem jeszcze nieszczelnosci w dolocie do turbiny

 

Z rzeczy nietypowych dosyc mocno dymi pod obciazeniem, jak mu wcisne puszcza długą chmure zamiast typowego malego obloczku, czyli gdzie tego paliwa za duzo idzie jednak.Na jałowym jak mu wcisne to nie dymi,tylko pod obciazeniem.

Za wysokie cisnienie na pompie wysokiego cisnienia bo 340-350 podobno ma byc 280 ale nie jestem pewien, -niekoniecznie jest to pompa tylko ponoć czujnik ale pewnie go wymienie.

Troszke wolno sie nagrzewa ale podobno te motory tak maja, przy -1 dopiero po 10 km strzałka pionowo byla,ale spalanie latem nie bylo mniejsze a byly upaly wiec termostat raczejnie

Ktos ma jakis pomysl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
termostat na 99% - za długo się rozgrzewa, też tak miałem (pamiętaj że są 2 - główny i AGR, wymień oba, są tanie), ale sądząc po spalaniu to nie tylko termostat choć nie wiem jaki styl jazdy masz w mieście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku...koledzy wszystkiego najlepszego w nowym roku :)

 

Co do tego spalania to 13 czy 15l to uwieżcie mi to nie jest duże spalanie

Jeżeli pamiętacie moja 3.0d paliła 20l/100 to był szok dla mnie :roll:

 

Jak pamiętacie dużo rzeczy sprawdzałem,wymieniałem i powoli dochodziłem o co kaman...?

 

W skrócie powiem tylko tyle,że tego lata auto paliło mi już tylko 11-12l a teraz

zimą w mieście krótkie odcinki niedogrzany silnik nawet 14-15l i jak dla mnie sprawdzając

bardzo dużo opini w PL lub na zagranicznych forach gdzie w opisach o 525d,530d aut

spalanie letnie to 10-12l a zimowe 13-16l i naprawdwę nie trzeba wyszukiwać tu przyczyny !!

 

PS

Co do spalania na trasie to lato 7-8l zima 8-9l a w terenie górzystym nawet 10l

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e39 530d Touring 2002r 193KM Automat

dojeżdżam do pracy 70 km, bez wzglęgu na porę roku spalanie różni się może o 0,5 l/100km.

jeżdżę dość szybko, dobra trasa bez śmietników, cb na dachu. trzymam zazwyczaj 140-160 (sam w aucie) bo lubię rano dłużej pospać. średnie spalanie 7,6 l/100km - zgadza się z obliczeniami pod dystrybutorem - zgodne z BC. miasto nawet zimą - ekonomicznie 9,5/100km

a więc myślę że trzeba poszukać jednak przyczyny wysokiego saplania. może by tak sprawdzić kolektory dolotowe? (spadek mocy przy brudnych łopatkach = większe spalanie).

dodam że zawsze tankuje dobrego diesla - verva Orlen, ultimate BP, VPower Shell - wg moich obserwacji do 1,0 l/100 km niższe spalanie w porównaniu z innym syfem na stacjach. to samo tyczy się benzyny (poprzednia beemka)

pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e39 530d Touring 2002r 193KM Automat

dojeżdżam do pracy 70 km, bez wzglęgu na porę roku spalanie różni się może o 0,5 l/100km.

jeżdżę dość szybko, dobra trasa bez śmietników, cb na dachu. trzymam zazwyczaj 140-160 (sam w aucie) bo lubię rano dłużej pospać. średnie spalanie 7,6 l/100km - zgadza się z obliczeniami pod dystrybutorem - zgodne z BC. miasto nawet zimą - ekonomicznie 9,5/100km

a więc myślę że trzeba poszukać jednak przyczyny wysokiego saplania. może by tak sprawdzić kolektory dolotowe? (spadek mocy przy brudnych łopatkach = większe spalanie).

dodam że zawsze tankuje dobrego diesla - verva Orlen, ultimate BP, VPower Shell - wg moich obserwacji do 1,0 l/100 km niższe spalanie w porównaniu z innym syfem na stacjach. to samo tyczy się benzyny (poprzednia beemka)

pozrawiam

 

Bardzo dobre wyniki pełen szacun dla twojego motorka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.