Skocz do zawartości

325 TDS 1996 dymi na czarno brak mocy stukanie


szladziu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jestem nowy na forum i mam pewien problem , mianowicie mam BMW ;P 325TDS rocznik 1996 kombi .Jak dodam gazu ma maxa to ciągnie do 2.5 tys obrotów a dalej tak jakby zawiesza sie i zaczyna straszliwie kopcic wręcz robię zasłone dymną ,a gdy dam mu fest po garach to słychac zawory nieiwme czy to zawory ale taki dzwięk jak dodam gazu to tak jak obroty wzrastają to dzwiek sie ucisza i jest ok do następnego dania mu w piz...;P

 

 

prosze o odpowiedź pozdrawiam szczęśliwych użytkowników TDS;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dam rade jakos sam sprawdzic wtryski czy musze jechac do jakiegos serwisu ?? po bliższym testowaniu doszedłem do wniosku jak dam mu do 6000tys w czasie jazdy i puszcze gaz dam 5bieg i pojade powoli dodam gazu zaczyna sie to stukanie zaworów dymi jak sam sku....brak widoczności dodam jeszcze ze jak juz stukaja te zawory kopci na niebiesko i czarno i strasznie powoli na obroty wchodzi w sumie wtryski i pompa jest sucha sam silnik też, jutro nagram filmik z tego stukania i dymienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a dam rade jakos sam sprawdzic wtryski czy musze jechac do jakiegos serwisu ?? po bliższym testowaniu doszedłem do wniosku jak dam mu do 6000tys w czasie jazdy i puszcze gaz dam 5bieg i pojade powoli dodam gazu zaczyna sie to stukanie zaworów dymi jak sam sku....brak widoczności dodam jeszcze ze jak juz stukaja te zawory kopci na niebiesko i czarno i strasznie powoli na obroty wchodzi w sumie wtryski i pompa jest sucha sam silnik też, jutro nagram filmik z tego stukania i dymienia

 

 

A jakim cudem tds wchodzi na 6tysięcy??? A chodzi równo na wolnych obrotach. bo jak dla mnie to stukanie zaworów z dużym dymieniem to tak jak by coś z zapłonem. Czyli bym podejrzewał że łańcuszek się przestawił o 1 zęba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.