Skocz do zawartości

Zainstalowanie elektrycznych szyb i szyberdachu.


Bulbin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam E34 w podstawowej wersji. Chciałbym zamontować elektryczne szyby i szyberdach. Czy może ktoś z Was robił coś podobnego?

Może wiecie co jest potrzebne oprócz podnośników szyb?szyberdachu i przycisków. Czy jest do tego jakiś sterownik, jeśli tak to gdzie się znajduje. Na koniec może ktoś z Was ma schemat elektryczny do E 34, gdzie będzie ujęta instalacja elektr sterowania szybami i szyberdachem.

Za każdą pomoć z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Ja w swojej zamontowałem el.szyby. Na samym początku założyłem te uniwersalne. Chodziły bez zarzutu wbrew opiniom niektórych co mówili że są do bani.Sam sprawdziłem i byłem zadowolony-sprzedałem kumplowi do opla i też jest zadowolony. Zdemontowałem je dlatego że dostałem same silniczki od elektrycznych szyb, a tamte sprzedałem. Zrobiłem tak: zdemontowałem ten trzpień od korbki (rozwierciłem 4 nity ),po wyjęciu jest tam otworek z plastikową tulejką,wydłubałem ją i troche rozwierciłem tę dziurkę aby pasowała do trzpienia w silniczku.Dopasowałem silniczek (silniczki są na lewą i prawą stronę inne)i przykręciłem na 4 wkręty.Mocowanie silniczka do drzwi jest poprzez wywiercenie 3-4 otworów w drzwiach (silniczek ma chyba 5 orginalnych) ,poprostu dopasowujemy otwory silniczka tak aby można go przykręcić. Co do elektryki to mam przełączniki orginalne BMW i montowane tam gdzie są w elektycznych. Sterownika nie montowałem mam po prostu - trzymam i puszczam, zamyka - otwiera.Dokupiłem sobie tylko domykacz który mi zamyka szyby po zamknięciu z pilota. Mi udało się założyć silniczki w godzinę, a też bałem się że coś spapram. Silniczki na Allegro można wyrwać za 60 zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.