Skocz do zawartości

316i reset kompa(ECU)


luki e 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie jestem zmuszony zrobić reset kompa.Z tego powodu,iż instalator gazu(mam od niedawna gaz)zmieniał" mapy benzyny").Jeżdzę teaz na benzynie,żeby praca silnika doszła do normy(aktualnie chodzi nierówno).Jak zrobić reset kompa?Sa dwie wersje:

1)to dolaączyć aku na kilka godzin i podobno wszystko wraca do normy

2)to bardziej skomplikowana:

 

+ odłączamy aku - najpierw minus , potem plus

+ zabezpieczamy aku ,zeby kable w zaden sposób go nie dotkneły wywołujac spiecie

+ przekrecamy stacyjke w pozycje 2

+ teraz musimy połączyc kable aku na przynajmniej 10 minut - to spowoduje zresetowanie kondensatorka ECU/TCU

+ po upływie tych, dajmy na to 15 minut , wyjmujemy kluczyk ze stacyjki, na nowo podłączamy aku : "+" potem"-"

+ uruchamiamy silnik i pozwalamy mu chodzic na biegu jałowym przez 5 minut

+ wyłączamy go na , ponownie, 5 minut

teraz uruchamiamy ponownie i ruszamy - na najnizszym mozliwym biegu

( zaleznie od typu skrzyni ) przyspieszamy przez cały zakres obrotów( do przynajmniej 5000 rpm) i potem pozwalamy autu samodzielnie wytracic obroty az do obrotów biegu jalowego - i tak trzykrotnie

+ nastepnie znów zatrzymujemu auto i pozwalamy pracowac na biegu jałowym przez 5 minut

CZY SPRAWDZAŁ KTOŚ TE WERSJĘ????Która jest poprawna???

JESTEM ZMUSZONY ZROBIĆ RESET PONIEWAŻ SILNIK PRACUJE TROSZKE NIERÓWNO(minimalne trzęsienia budą).Swiece wymienione,filtr powietrza,oleju.Przed instalacją gazu chodził OK(czasem tylko obroty przysiadły).Po założeniu gazu problemy od drugiego dnia. A oto zaczątek problemów viewtopic.php?f=69&t=115634&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik sugerował mi że przepływka troszkę oszukuje???Jak to sprawdzić(wypięcie nic nie daje).Czy jest ktoś ze sprzetem diagnostycznym) z moich okolic?Na LPG mam przekulane 260km.A falowanie zaczęło się na drugi dzień jazdy na lpg.Przypomnę,że wczesniej falował na benzynie na zimno.Po wizycie u gazownika silnik troszkę nierówno pracuje(lekkir trzęsienia)-ustawiał mapy benzyny.Ale chcę zrobić reset kompa dla pewności,że auto będzie dobrze chodzić na benzynie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Witam mam pytanko do tego (teraz musimy połączyc kable aku na przynajmniej 10 minut - to spowoduje zresetowanie kondensatorka ECU/TCU) na + mam jeszcze jakas kostke z kablem to mam ja odlaczyc zeby zostal sam kabel z plusem czy niemusze tego robic bo niechce nic spalic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.