Skocz do zawartości

725TDS-Prosze o pomoc


damiluxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.Od tygodnia czasu jestem wlascicielem BMW 7 E38 z silnikiem 2.5 tds.Nigdy nie bylem zwolennikiem Beeme i kiedys od kolegi uslyszalem ze przejedziesz sie raz i do innego nie wsiadziesz i stalo sie..Szukalem innego wozidla ale trafilem na sliczna 725 z 1997roku z przebiegiem 270tys.Od starszego Pana adwokata.Autko jest poprostu sliczne,wygodne,ciche i wmiare jedzie jak na mala moc.Zrobilem nim ok 500km i dzis mialem z nia problem.Oto zauwazylem 2 rzeczy.Pierwsza z nich jest taka ze przy hamowaniu samochodem troche trzesie(felgi orygianlne).Druga rzecz jest dosyc powazniejsza.Autko smigalo niezle i nagle po odpaleniue zauwazylem ze autko tak jakby jezdzilo bez turbo albo raczej w trybie awaryjnym.Bardzo muli i nie jedzie wiecej jak 120km.Na komputerze wyswietlaja sie jakies bledy ale to sa same bledy zarowek ktore nie byly kasowane przez poprzedniego wlasciciela.Kiedy jechalem nim na trasie przy predkosci ok 70-100km turbo znow zaczelo pracowac i jezdzilo normalnie.Ale po zgaszeniu samochodu znow pojawil sie ten sam problem.Boje sie zeby nie bylo to cos powaznego.Prosze o jakies wskazowki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam .

autkiem ci trzesie bo najprawdopodobniej masz do wymiany klocki albo tarcze hamulcowe .

takie objawy sa w kazdym aucie.

a drugi problem hmm .Musze ci powiedziec ze zrobiłes bład kupujac tds jeszcze z przebiegiem 270 tys podziekuj temu co ci doradził .

napewno niejest to turbo w tych silnikach turbo zadko kiedy wysiada chyba jedyna zecz w tym silniku.

tak jak ci napisał kolega jest to przepływomierz lub pompa wtryskowa o ile niewyswietla ci sie bład silnika.

natomiast jesli swieci ci błąd silnika to jest spirala ta sama co przy starcie silnika jak rozgrzewasz swiece to jest to jeden z wtrysków najprawdopodobniej czwarty ten wysiada najczesciej w tds-ie koszt jakies 1100zł z robotą .

Z moją tds-ą zaczeło sie tak samo pierwszy wtrysk potem pompa wtryskowa nastepnie głowica potem znowu pompa wtryskowa koncowy wynik zamknoł sie na około 20 tys zł tyle do niej włozyłem potem sprzedałem .

kolega miał racje ze jak wsiadziesz do BMW to nie zmienisz ale nie tds .

ja juz mam 6-tą beemke zaczołem od e30 320i ,525i ,e34 525tds ,e34 520i vanos,e34 525i vanos no i wreszcie e38 730d polecam .

 

dobra rada sprzedaj ja i kup sobie 730d. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.