Skocz do zawartości

Compact problem z tylnym spryskiwaczem


Krasil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku chciałbym się przywitać. Wczoraj kupiłem BMW E36 316i Compact. Bryka cudo, ale mam mały problem. Nie działa mi tylny spryskiwacz, czasem pryśnie kilka małych kropelek, ale sądze że powinien dawać normalny strumień. Gdy naciskam dźwignię słyszę jak pompka pracuje. Czy ktoś miał już z tym problem i czy ktoś mógłby mi pomóc? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się;) ja też mam tylną ze spryskiwaczem.

U mnie jest problem większy bo nie działa i przód i tył.... słychać działającą pompkę ale nie "sika"...:/ a płynu też nie ubywa... tzn że pompka jest do wymiany?? czy co innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego napisałem ten temat. Mi też nie działa, a może ktoś miał już z tym problem i nam pomoże. Przypuszczam że to może być albo zatkany wężyk lub dysza, albo pęknięty przewód. A wy jak myślicie? A ty bartasss86 jak uda się Tobie wyciągnąć pompkę do spryskiwaczy sprawdź czy nie jest zatkana albo coś w tym stylu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Problem rozwiązany. Codziennie popychałem dźwigienkę, jakbym chciał włączyć tylny spryskiwacz. Przetkałem dyszę agrafką i nie sprawdziłem czy to coś dało. Następnego dnia rozpoczynam codzienną procedurę spryskiwania i nagle (chwila napięcia) zaczyna lecieć płyn z tylnego spryskiwacza. Ustawiłem kierunek dysz na szybę a nie na dach i cieszę się działającym spryskiwaczem :cool2: . Sądze, że w którymś miejscu wężyk musiał być przytkany i tym codziennym pompowaniem w końcu się odetkał. Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat można zamknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ze spryskiwaczem na tylną szybę w compaktach zawsze jest problem. BMW zamontowało pompki "dwu-kierunkowe". Raz pompuje do przodu raz do tyłu. Jednak po latach pompka nie potrafi już tak płynnie zmieniać kierunku pracy. Najczęściej działa tylko przód albo tylko tył:)

U mnie działa przód, jak tylko spróbuję spryskać tylną szybę to pompka się przełącza i nie chce już pompować na przednią szybę... Na allegro tani można kupić pompkę jedno kierunkową, która też pasuje. Taki urok compacta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak późno odpisuję ale naprawdę nie miałem czasu...:/

Wracam do tematu. Rozkręciłem cały zbiornik na płyn i dostałem się do pompki. Odetkałem ją bo pełno jakiegoś brudu się na niej nazbierało...:/

zakręciłem wlałem nowy płyn i śmiga( a raczej sika) jak należy:) I przód i tył;) Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.