Skocz do zawartości

Hamulce same hamują - e32 750iL


Lord Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, odpalam auto hamulce działają idealnie, po puszczeniu pedału hamulca wszystkie koła puszczają, zrobie około 10 kilometrów i auto zaczyna samo hamować coraz bardziej aż do momentu w którym skrzynia nie daje rady i sie wyłącza, postoi auto godzine i można jechać dalej i po przjechaniu kilku kilometrów ta sama historia.

 

Chyby można wykluczyć zaciski bo tak jak pisałem na początku przez 10 kilometrów wszystko działa idealnie, poziom płynu ham. cały czas jest taki sam.

 

Dzisiaj wymieniłem gruszke od hadraulicznego wspomagania hamulca i problem jest nadal, zmieniłem samą gruche bez regulatora ciśnienia i bez tych czujników dwóch co są na nich, czy te elementy też w jakiś sposób sie psują ? bo na moje oko nie powinny, nie miałem jeszcze do czynienia z hydraulicznym wspomaganiem hamulca więc może tutaj ktoś miał podobne problemy.

 

Napewno wiem że nie taki jak trzeba jest olej wlany bo wlany jest ATF Dextron II, ale wątpie też że ma to cokolwiek wspólnego z proboblemem ???

 

Pozatym gdzie dokładnie jest komp abs-u w e32, moja to 750 IL z roku 92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste znajdzie.... :) Nawet i ten duży. Daj numer swojego, datę prod auta i się sprawdzi.

Nie doprowadzaj do momentu w którym skrzynia nie daje rady. Nadwyrężysz kosze sprzęgłowe i będziesz miał większy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia tylko raz mi sie wyłączyła, jak kupiłem auto i wracałem to hamulce zaczęły trzymać, skrzynia sie wyłączyła, auto zgasiłem i jak zapaliłem to skrzynia działała ok ale hamulce odłączyły sie całkowicie, pedał szedł do podłogi bez żadnego oporu, przyjechałem do domu 70kilometrów hamując tylko skrzynią i ręcznym, rano jak zapaliłem auto to hamulce już były ale tak jak pisałem na początku kilka kilometrów i zaczynają same hamować, w sumie wogule nie jeźdze, takiie krótkie trasy do 5 kilomtrów bo potem zaczyna sie hamowanie.

 

 

Co do komputera abs to sam ABS i ASC działają ok, nic sie nie wyświetla na desce ale podpinałem auto do kompa i koleś mówił zmień komputer abs bo wogule nie da sie z nim połączyć ? ogólnie abs może sie tak zachowaywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.