Skocz do zawartości

Jak zdemontowac radyjko w e39


Bernas

Rekomendowane odpowiedzi

Czy skomplikowana operacjia jest wymontowanie radia z E39, posiadam radio magnetofon a dzisiaj udało mi się kupić radio z CD i przymierzam sie do wymiany.I niewiem czy dam rady zrobic to sam czy lepiej udac się do jakiegoś szpeca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałeś kasetę Business lub Professional i wymieniasz na CD, to nie ma problemu, po za tym, że w rocznikach od 9/2001 montowano z innymi wtykami i jest potrzebna odpowiednia przejściówka, a jak masz zmieniarkę, to trzeba ją odpowiednio wpiąć ... czyli jak masz model przed 9/00 i montujesz nowsze radio (lub na odwrót), to masz więcej roboty i takie przejściówki nie są tanie ...

Jak masz kasetę Reverse, to masz już większą i droższą robotę, bo trzeba dokupić wyświetlacz IRIS lub MID i odpowiedni kabel ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebast , u mnie e39 97/98 natomiast jest radio z "szerokim wyswietlaczem" na kasecie napis buisness

dokladnie takie jak na pierwszej fotce tutaj :

http://tinyurl.com/2gtoc

chcialbym sobie wymienic jedynie gorna czesc na cd , czyli

magnet buisness na cd buisness, znalazlem oferte gosc sprzedaje cd business -

MODEL CD53 E39/53 ALPINE

P/NO. 65. 12-6 919 066

produkcja 2002

 

Rozumiem ze potrzebuje przejsciowke , jaki moze byc koszt

tej przejsciowki i jak z dostepnoscia , zajmujesz sie moze sprzedaza

tego ?

 

Drugie pytanko :

 

Znanalem tez inna oferte , "zmieniarka pioneer 6cd z kablem ", czy e39

maja fabrycznie juz kosci na podlaczenie tej zmieniarki w bagazniku , jezeli tak to po czym to poznac , a jezeli nie to czy jest duzy problem z podlaczeniem , rozumiem ze trzeba ciagnac kabel przez samochod ?

 

Bardzo bym prosil o odpowiedz , niechcialbym aby mi oferta uciekla , glownie chodzi mi o temat zmiany magnetofonu na cd .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz przejściówkę. Nie widziałem nigdzie takich przejściówek, po za ASO - coś ok. 170zł. Moge taką zrobić, koszt ok. 100zł. (niestety kostki są bardzo drogie, a i roboty troszkę jest).

Czasami kable są wyprowadzone, czasami nie - ale jak masz kasetę business, to jest szansa, że jest - trzeba "fizycznie" sprawdzić.

Tylko zmieniarki Pioneera nie podepniesz ! - musi być zmieniarka BMW.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info!

 

Niestety cd ktory mialem zamiar kupic kilka chwil temu poszedl , moja wina za dlugo sie zastanawialem :doh:

 

No nic jestem zmuszony znowu polowac na okazje , nie chce tez przeplacac za cd bo jezeli mialbym juz wydawac wieksza sume to

wolalbym dolozyc i zamontowac navi 16:9 .

 

Zmieniarke jak trafie w dobrej cenie to byc moze sie tez skusze o

ile tez nie ma wiekszego problemu z podlaczeniem . Chociaz wolalbym cd na desce .

 

Ciesze sie ze robisz takie przejsciowki , bede wiedzial do kogo

sie zglosic .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc.Jak się już wie jak to wymontowanie radia jest naprawde banalną zabawa która zajmuje 3 min.CD śmiga rewelacyjnie, dopiero teraz słychać co potrafia z siebie wykszesać głosniki w BMW :jawdrop:

 

Mowisz tak zeby mnie zdenerwowac ? :mrgreen:

 

Ponawiam pytanie , gdzie zakupiles i za ile ?

Tez chce sie nacieszyc lepszym brzmieniem .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD kupiłem od kolesia z ogłoszenia ( jak sie okazalo na miejscu posiadał takowe 2 szt).Kosztowalo mnie 1200zł. Moze to nie tanio, ale byłem tyle gotów zapłacic by nie musiec więcej patrzeć na antycznego kaseciaka. :roll2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że jest to CD Alpine, to one tyle mniej więcej kosztują, ale i dźwięk jest sporo lepszy od tańszych Philipsów :cool2:

A jeżeli to Philips - to naprawdę dość drogo - ja takie sprzedaje za ok. 900-1000, a i tak można znaleźć taniej ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.