Skocz do zawartości

[E60] N47 - bluetooth, ipod, iphone - integracja


math

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem swieżym posiadaczem 520d'ki. Autko super, ale do szczęścia brakuje mi kilku funkcji. Chodzi mianowicie o możliwość rozmowy po Bluetooth przez telefon, możliwości podpięcia mojego iPhona i kontrolowania funkcji iPoda z poziomu auta.

 

Potrzebuje na wstępie pomocnych informacji, jakie dokładnie części potrzebuje kupić, aby powyższe stało się faktem. Jeśli możecie poradzić mi kogoś w moim regionie (jestem z Rzeszowa) to byłoby super.

 

Na allegro znalazłem kilka aukcji z modułami bluetooth do E60 ale jak się okazuję mają one różne P/Ny i tutaj jestem utopiony, bo skąd będę wiedział czy akurat ten moduł będzie pasował do mojego autka.

Poza tym co oprócz samego modułu będę potrzebował: antenę BT?, mikrofon (jaki symbol)?, cokolwiek....

 

Wołam więc o pomoc i radę wszelkich fachurów i szpeców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w iPhonie blutooth nie działa , działa on tylko ze słuchawkami oryginalnymi bezprzewodowymi które łączą się przez bluetooth-a

słyszałem o jakiś podstawkach że się podłącza do iphone i działa wszystko ale 1. cena a po 2. jest to wpięte do gniazda ładowania = troszku bezsens

z tego co wiem chyba nie ma softu który zmienił by ustawiania działania

Ten najnowszy iphone który ostatnio wyszedł z możliwościa kręcenia kamerą , i chyba aparatem 3.2 mpx ma już 100% działający bluetooth

 

co do podłącznia a czasami nie masz już wbudowanego zestawu ? na kole kierownicy po lewej stronie nie masz przycisku z słuchawką ? co to za wersja ?

Być może masz wbudowany zestaw a nie wiesz , najlepiej wejdź do auta wciśnij przycisk meni pózniej gałkę wciśnij w tą takie " i " (informacje) i przesuwaj się w dół powinienieś mieć napisane bluetooth wchodzisz tam i już komunikujesz telefon z samochodem lecz tak jak pisałem wyżej z iPhone jest to raczej nie możliwe

 

Jeżeli go nie masz faktycznie w samochodzie to nie warto bawić się w modułu przepinanie montowanie lepiej by było kupić np. zestaw głośnomówiący np. NOKII (gdybyś zmienił telefon na nokie) i zamontować go w samochodzie , ingerencja w instalacie auta praktycznie zerowa a wszystko jest tak jak by było oryginalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i-phone dziala bez zarzutu na bmkowskim blu, koledze pewnie chodzi zeby przerzucic wszystko pod idrive (wybor piosenek z iphone/ipod itd) sam iphone jako telefon dziala w 100% na kazdym sofcie wiec nie wiem skad masz informacje, ze w iphonie bluetooth nie dziala? mija sie to calkowicie z prawda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w iPhonie blutooth nie działa , działa on tylko ze słuchawkami oryginalnymi bezprzewodowymi które łączą się przez bluetooth-a

słyszałem o jakiś podstawkach że się podłącza do iphone i działa wszystko ale 1. cena a po 2. jest to wpięte do gniazda ładowania = troszku bezsens

z tego co wiem chyba nie ma softu który zmienił by ustawiania działania

Ten najnowszy iphone który ostatnio wyszedł z możliwościa kręcenia kamerą , i chyba aparatem 3.2 mpx ma już 100% działający bluetooth

Tak było kiedyś na starszym sofcie (sofcie w iPhone a nie w BMW)

Od softu 3.x bluetooth w iPhone jest w pełni funkcjonalny i działa z zestawami samochodowymi wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w iPhonie blutooth nie działa , działa on tylko ze słuchawkami oryginalnymi bezprzewodowymi które łączą się przez bluetooth-a

 

hmm, niestety nie masz racji, wypowiem sie teraz jako jak najbardziej kompetentna osoba w temacie iPhonów: wszystkie iPhony włącznie z wersją pierwszą (2D) współpracują bez problemu z zestawami głośnomówiącymi - nie sądzę, żeby w BMW było inaczej

 

co do podłącznia a czasami nie masz już wbudowanego zestawu ? na kole kierownicy po lewej stronie nie masz przycisku z słuchawką ? co to za wersja ?

Być może masz wbudowany zestaw a nie wiesz , najlepiej wejdź do auta wciśnij przycisk meni pózniej gałkę wciśnij w tą takie " i " (informacje) i przesuwaj się w dół powinienieś mieć napisane bluetooth

 

wersja tak jak w moim profilu, przycisku na kierownicy mam, ale nie mam opcji Bluetooth w menu (przycisk TEL przy joysticku jest) - więc domyślam się, że brakuje modułu telefonicznego BT

 

Jeżeli go nie masz faktycznie w samochodzie to nie warto bawić się w modułu przepinanie montowanie lepiej by było kupić np. zestaw głośnomówiący np. NOKII (gdybyś zmienił telefon na nokie) i zamontować go w samochodzie , ingerencja w instalacie auta praktycznie zerowa a wszystko jest tak jak by było oryginalnie

 

takie rozwiązanie mnie nie interesuje, skoro mam możliwość intergracji tego z systemem w samochodzie chciałbym to wykorzystać (przyciski na kierownicy, ekran komputera do wybierania numerów z książki tel, itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec czy jest to w ogole mozliwe za pomoca jednego urzadzenia, i-phone jak wspomnialem polaczy sie bez problemu jako telefon, ksiazke sciaga bardzo szybko, dziala to poprawnie i na tym koniec, zamowilem teraz adapter do i-phone ten w podlokietnik i zobaczymy co wiecej osiagne procz tego, ze bedzie telefon ladowany, prawdopodobnie adapter umozliwi mi polaczenie na kablu czyli powinno zwolnic BT dajac jednoczesnie mozliwosc sparowania przez BT drugiego tel np zony :evil:

jezeli chodzi o ipod to jest oczywiscie taka mozliwosc ale jest podlaczany przewodowo, gniazdko usb znajduje sie w schowku (ja go nie mam) i musi byc na pewno dodatkowy modul ale jak sie juz to ma to wszystko jest ok

a wystarczylo zrobic prosta rzecz: przy ktoryms z odtwarzaczy mogli zrobic poprostu czytnik jakiegos rodzaju karty i na pewno wszystkich by to uszczesliwilo nawet jakby miala ograniczenie do powiedzmy 4GB no i zeby czytal formaty mp3,acc,mp4 itp, koszt pewnie znikomy a ile radosci byloby z takiego gadzetu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie adapter umozliwi mi polaczenie na kablu czyli powinno zwolnic BT dajac jednoczesnie mozliwosc sparowania przez BT drugiego tel np zony :evil:

jezeli chodzi o ipod to jest oczywiscie taka mozliwosc ale jest podlaczany przewodowo, gniazdko usb znajduje sie w schowku (ja go nie mam) i musi byc na pewno dodatkowy modul ale jak sie juz to ma to wszystko jest ok

 

Myślę, że gniazdko USB w schowku to jedno a integracja z iPodem/iPhonem z idrive to drugie. Po USB bedzie czytalo z pamięci masowej np. pen drive, z intersejsu iPod zaciagnie wiecej informacji, jak np. okladki plyt, popularnosc (gwiazdki), bedzie wymianiac informacje o tym ile razy dany utwor byl odtwarzany itp.

Mi zalezy na tym drugim rozwiazaniu - iPodowym.

 

 

a wystarczylo zrobic prosta rzecz: przy ktoryms z odtwarzaczy mogli zrobic poprostu czytnik jakiegos rodzaju karty i na pewno wszystkich by to uszczesliwilo nawet jakby miala ograniczenie do powiedzmy 4GB no i zeby czytal formaty mp3,acc,mp4 itp, koszt pewnie znikomy a ile radosci byloby z takiego gadzetu :D

 

no wlasnie, nie wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że

Kiedyś miałem iPhone i bluetooth nie działa tzn nie dało się przesyłać między telefonami utworów , zdjęć i działał on tylko z zestawem fabrycznych słuchawek bezprzewodowych (był to iPhone sprowadzany) po jakimś czasie kupiłem drugiego iPhone w polsce z Orange i tam też bluetooth nie działał dlatego pisząc kilka postów wyżej myślałem o tych pierwsze z pierwszych w których jeszcze nie działało to wszystko prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rola sie juz konczy bo nie posiadam zadnego info jak dziala to wspomniane urzadzenie kompatybilne z i-pod-em, wszystko zalezy od softu jaki jest tam wykorzystywany, znajac zycie prawdopodobnie tylko nazwy wykonawcow/tytuly piosenek/czas bedzie wyswietlany na idrive w przeciwnym wypadku musialby byc w aucie zamontowany ipod, do ktorego wrzucalibysmy dane lub soft typu itunes, spekuluje ale pewnie obrazu np z mp4 tez moze nie przerzucic na ekran idrive, odwiedz aso i wszystko bedzie jasne chyba, ze tutaj ktos dysponuje takim urzadzeniem w swoim aucie i podzieli sie wiadomosciami na ten temat

 

kamil20011 teraz rozumiem dlaczego tak napisales, powiem ci, ze tez mialem rozne cyrki bo np ksiazke tel z N95 przerzucilem bez problemu do iphone ale np fotek juz nie chcial przyjac, moze poprostu przyjmuje to co chce :D ale z bluetooth-em bmw nie ma zadnego problemu (na szczescie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne:

 

1. Adapter do i-phone'a w podłokietniku zapewnia TYLKO ładowanie telefonu i wyjście na zewnętrzną antenę. Cały czas telefon się komunikuje przez BT z systemem BMW.

2. Istnieje interfejs do ipoda w postaci złącza ipod z jednej strony a z drugiej złącze USB oraz minijack, które sie podłącza w podłokietniku do gniazd. Integracja przebiega w taki sposób, że przez bluetooth się steruje ipodem, a dźwięk idzie przez złącze AUX. Próbowałem pod to podłączyć iphone'a, ale mi napisał, że interfejs jest przeznaczony do ipoda, a nie i-phone'a. Nie wiem jak to dalej działa, ponieważ nie korzystam z muzyki z plików i nie mam żadnych mediów w iphonie.

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne:

1. Adapter do i-phone'a w podłokietniku zapewnia TYLKO ładowanie telefonu i wyjście na zewnętrzną antenę. Cały czas telefon się komunikuje przez BT z systemem BMW.

 

to by bylo sensowne i z tonu wypowiedzi wnioskuje, ze tak wlasnie jest :)

 

 

2. Istnieje interfejs do ipoda w postaci złącza ipod z jednej strony a z drugiej złącze USB oraz minijack, które sie podłącza w podłokietniku do gniazd.

 

tak, zgadza sie, widzialem taki kabelek na necie

 

Integracja przebiega w taki sposób, że przez bluetooth się steruje ipodem, a dźwięk idzie przez złącze AUX.

 

...hmm, dzwiek przez zlacze AUX sie zgadza, ale w takim razie po co by bylo polaczenie po USB??

 

 

Próbowałem pod to podłączyć iphone'a, ale mi napisał, że interfejs jest przeznaczony do ipoda, a nie i-phone'a. Nie wiem jak to dalej działa, ponieważ nie korzystam z muzyki z plików i nie mam żadnych mediów w iphonie.

 

czasami jest tak, ze pomimo pojawienia sie takiego komunikatu funkcja odtwarzania mediow dziala - sam komunikat jest tylko ostrzezeniem, ze nie gwarantuja 100% kompatybilnosci, skoro kolega nie ma zadnych mediow na iPhonie to domyslam się, że nie sprawdził do końca

 

 

Poprawcie mnie, jesli sie myle, ale wlasnie taki kabelek ze zlaczem iPoda po jednej stronie i USB+minijack po drugiej jest czescia wiekszej calosci. Pytanie tylko co kryje sie dalej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiem sie teraz jako jak najbardziej kompetentna osoba w temacie iPhonów:

skąd wiesz, że najbardziej kompetentna?

wszystkie iPhony włącznie z wersją pierwszą (2D)

2G ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...hmm, dzwiek przez zlacze AUX sie zgadza, ale w takim razie po co by bylo polaczenie po USB??

 

Poprawcie mnie, jesli sie myle, ale wlasnie taki kabelek ze zlaczem iPoda po jednej stronie i USB+minijack po drugiej jest czescia wiekszej calosci. Pytanie tylko co kryje sie dalej??

 

Nic się nie kryje - zrobili integrację w najprostszy możliwy sposób - przez USB idzie sterowanie ipodem - być może odbywa się to analogicznie jak przeglądanie danych na pamięci USB, a dźwięk przez złącze analogowe. Interfejsem jest tylko przejście ipod->USB/jack.

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie kryje - zrobili integrację w najprostszy możliwy sposób - przez USB idzie sterowanie ipodem - być może odbywa się to analogicznie jak przeglądanie danych na pamięci USB, a dźwięk przez złącze analogowe. Interfejsem jest tylko przejście ipod->USB/jack.

 

uuuu, jesli to prawda to chyba się wyleczę z integracji firmowej BMW z moim gadżetem

 

W ASO jeszcze nie byłem, ale znalazłem fajna firme (http://audiostrada.pl/) oferujaca rozne wynalazki do naszych autek, i tak w temacie BT firma oferuje zestaw za 750,- który integruje się z przyciskami na kierownicy (dzwonienie, odbieranie połączenia) i przenosi głos na głośniki samochodu. W tej cenie niestety nie ma jeszcze zaczytywania książki z telefonu, ale z rozmowy z nimi dowiedziałem się, że takie rozwiązanie jest planowane - dla mnie super.

 

Poza tym oferują możliwość podlaczenia interfejsu USB/SD jako zmieniarki (emulacja) i odtwarzanie utworow z kontola z poziomu iDrive - rozszerzeniem jest mozliwosc dolozenia modulu BT z profile A2DP i odtwarzanie bezprzedowowo utworów - w przypadku iPhone'a 3GS to rewelka

 

są też interfejsy dedykowane do iPoda

 

chyba znalazlem swoja firme :)

 

co wy na to? a może znacie inne takie rozwiazania? dla takich mozliwosci jestem gotów zrezygnować z nie koniecznie kompleksowych rozwiązań BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie kryje - zrobili integrację w najprostszy możliwy sposób - przez USB idzie sterowanie ipodem - być może odbywa się to analogicznie jak przeglądanie danych na pamięci USB, a dźwięk przez złącze analogowe. Interfejsem jest tylko przejście ipod->USB/jack.

 

uuuu, jesli to prawda to chyba się wyleczę z integracji firmowej BMW z moim gadżetem

 

W ASO jeszcze nie byłem, ale znalazłem fajna firme (http://audiostrada.pl/) oferujaca rozne wynalazki do naszych autek, i tak w temacie BT firma oferuje zestaw za 750,- który integruje się z przyciskami na kierownicy (dzwonienie, odbieranie połączenia) i przenosi głos na głośniki samochodu. W tej cenie niestety nie ma jeszcze zaczytywania książki z telefonu, ale z rozmowy z nimi dowiedziałem się, że takie rozwiązanie jest planowane - dla mnie super.

 

Poza tym oferują możliwość podlaczenia interfejsu USB/SD jako zmieniarki (emulacja) i odtwarzanie utworow z kontola z poziomu iDrive - rozszerzeniem jest mozliwosc dolozenia modulu BT z profile A2DP i odtwarzanie bezprzedowowo utworów - w przypadku iPhone'a 3GS to rewelka

 

są też interfejsy dedykowane do iPoda

 

chyba znalazlem swoja firme :)

 

co wy na to? a może znacie inne takie rozwiazania? dla takich mozliwosci jestem gotów zrezygnować z nie koniecznie kompleksowych rozwiązań BMW

 

tylko po co? Możesz za 500 zł dokupić moduł BT oryginalny do E60 i masz w tym momencie sterowanie telefonem z poziomu i-drive, wczytywanie książki, przenoszenie głosu na głośniki itp.

A co do muzyki - przeciez możesz zamontować normalną zmieniarkę CD i masz w tym momencie dużo lepszą jakość dźwięku niż z jakiejkolwiek mp3 pierdziawki (oczywiście zakładam odtwarzanie oryginalnych płyt)

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł BT do E60?? a czym taki moduł miałby się różnić od modułu do innego telefonu? ja mam akurat iPhone'a

jeśli mógłbyś podać mi jak takie rozwiązanie się nazywa, za 500zł ORYGINALNY moduł, który dalby mi możliwość rozmowy po BT - jak najbardziej jestem zainteresowany...

 

zmieniarka? nie wygodna...trzeba wymieniac plyty, pamietac o tym, na wyswietlaczu widze co najwyzej numer sciezki - zgodzisz sie ze mna, ze to przezytek, a dzwiek z iPoda nie różni się w jakości od CD dla normalnego ucha.

 

ale do rzeczy...nie pytam tutaj o alternatywy, tylko o konkretne rowiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

math ja tutaj sie zgodze z przedmowcami bo lata mi to, ze bede widzial okladke, dla mnie zwykla zmieniara to nie przezytek tylko cos co jest bardzo funkcjonalne, cd text jest? jest (wnioskuje, ze chyba nawet nie byles tego swiadomy skoro napisales, ze widzisz tylko numer sciezki), czas piosenki jest? jest :D co mi wiecej trzeba? nawet w ipodzie czy iphonie mam standardowy widok-wykonawca/czas i utwor bez zadnych okladek, rozumiem dzieciaki to ich wszystko cieszy (przez chwile) ale po 30tce to juz raczej takie gadzety sa calkowicie zbedne i najczesciej tylko denerwuja jak skaczace delfinki na lcd w pioneerach zamontowane w calibrach z wielkimi lotkami na bagazniku :D a czy przypadkiem czytnik dvd nie czyta cd mp3? bo rozumiem, ze te standardowe 8h muzyki, ktore daje zmieniara i cd jest Ci malo

inna opcja to pelne dvd, monitory w zaglowkach i teledyski zawsze mozesz sobie wrzucic na 2 monitorach i dodatkowo idrive, jest taka opcja i to jest ori, krzykneli mi w aso 15tys wiec podziekowalem ale mozliwosc jest bez jakiegos wymyslnego rezania auta bo bmw ma to w ofercie

co do dzwieku z mp3 a cd audio to jest roznica spora, to tak jakbys porownal tiff-a czy raw-a do jpg-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł BT do E60?? a czym taki moduł miałby się różnić od modułu do innego telefonu? ja mam akurat iPhone'a

jeśli mógłbyś podać mi jak takie rozwiązanie się nazywa, za 500zł ORYGINALNY moduł, który dalby mi możliwość rozmowy po BT - jak najbardziej jestem zainteresowany...

 

zmieniarka? nie wygodna...trzeba wymieniac plyty, pamietac o tym, na wyswietlaczu widze co najwyzej numer sciezki - zgodzisz sie ze mna, ze to przezytek, a dzwiek z iPoda nie różni się w jakości od CD dla normalnego ucha.

 

ale do rzeczy...nie pytam tutaj o alternatywy, tylko o konkretne rowiązanie...

 

Math, nie rozumiem Cię do końca - z tego co zrozumiałem, to nie masz w swoim 520d takiej opcji jak połączenie telefonu przez Bluetooth a chciałbyś móc rozmawiać przez głośniki w samochodzie i wybierać/odbierać telefony przez i-drive. No to Ci mówię, że zamiast kombinować z jakimiś modułami firm 3cich sprawdź czy nie da się kupić takiego modułu oryginalnego na allegro - masz przynajmniej pewność że wszystko to razem będzie funkcjonowało.

 

Jeżeli chodzi o muzykę, to cóż - może i możliwość obejrzenia sobie tytułu utworu jest pewnym udogodnieniem, ale chyba jakość dźwięku jest najistotniejsza...

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irko, nie do końca masz rację - owszem, zmieniarka i system BMW obsługuje CD-TEXT, ale tego nie stosuje większość wydawców. Przez moją zmieniarkę przeszła ponad setka różnych płyt, ale nigdy nie widziałem żadnego tytułu w i-drive. Już myślałem, że coś jest nie tak, kiedy przypadkowo załadowałem jakiegoś przyniesionego pirata i wtedy tytuły zobaczyłem. Wiem, że nagrywając pirackie kopie, można zaznaczyć opcję dodania CD-TEXT'u na podstawie bazy internetowej i wtedy tytuły są, ale jakoś chyba na oryginałach tego nie widać....

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Math, nie rozumiem Cię do końca - z tego co zrozumiałem, to nie masz w swoim 520d takiej opcji jak połączenie telefonu przez Bluetooth a chciałbyś móc rozmawiać przez głośniki w samochodzie i wybierać/odbierać telefony przez i-drive. No to Ci mówię, że zamiast kombinować z jakimiś modułami firm 3cich sprawdź czy nie da się kupić takiego modułu oryginalnego na allegro - masz przynajmniej pewność że wszystko to razem będzie funkcjonowało.

 

no wlaśnie, przeczytałeś ostatni moj post o fasynacji urzadzeniami audiostrady, ale nie przesztales watku od poczatku

skoro tak to ci naswietle to w dwoch zdaniach: tak, interesuje mnie oryginalne rozwiazanie, ale jak dotąd nikt na forum nie był mi w stanie powiedzieć ile takie bedzie kosztować i jakich podzespołów będę potrzebował

audiostrada oferuje rozwiązania alternatywne, ale bardzo interesujące - jak nikt mi nie pomoże tutaj to może ostatecznie zwróce się do tego sklepu

 

juz sie domyslam, o czym mowiles wspominając o rozwiązaniu za 500zł - tak sa takie moduly na allegro, sa oryginalne i mozna sie latwo napalic, ale chodzi o to, ze nie wiem na 100%, ze dany modul bedzie pasowal do mojego auta, stad ten topik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.