Skocz do zawartości

320d skrzynia haczy, biegi wchodzą z oporem


janosek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że odkopie temat z ery dinozaurów, ale kończą mi się siły. Bardzo proszę o pomoc forumowiczów, a mianowicie man identyczny problem co autor tematu. Haczą wszystkie biegi (nie zawsze, tak pół na pół). Przy delikatnej zmianie coś odbija drążek i tak po sekundzie oporu bieg wchodzi. Gdy stoję na płaskiej powierzchni z wrzuconym pierwszym biegiem i wciśniętym sprzęgłem (nawet kilka minut) auto nie rusza (czyli jest ok). Na zgaszonym silniku też źle wchodzą te biegi. W czasie jazdy skrzyni nie słychać. Sprzęgło łapie w połowie. Olej wymieniony dwa razy przez ostatni rok na titan fusch 75w80. Po wymianie sprzęgła bez zmian. Skrzynia to gs6-37bz siedzi w e87 120i obecny przebieg 120 000km. Czy łożysko pilotujace może mieć na to wpływ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy ten Fuchs to dobry olej ale wedlug mnie to straszne badziewie. Ja tez wymienilem przy 118000tys mil na ten Fuchs i zaraz po 4 tys mil wymienilem na Redline atf D4, roznica niebo a ziemia. Po wymianie na Fuchs biegi haczyly bardizej niz na starym oryginalnym oleju. Teraz jest bajka troszke czasami hacza ale jest to juz nie uciazliwe prawie nie zaowazalne. Ten fuchs to wedlug mnie jakies badziewie. Aha nie sugerujcie sie Redline atf ( automatic transmission ) z tylu wyraznie pisze ze stosowany rowniez do skrzyn manualnych z norma LT1 i LT2.

Jezdze dopiero pare dni na tym oleju ale roznica jest jak mowie dzien a noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.