Skocz do zawartości

[E87] Skrzypiąca kierownica


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Witam!! U mnie problem rozwiazany .Wstrzykniety zostal olej do koncowek drazkow kierowniczych i przesmarowane zostaly krzyzaki.Pozniej mala przejazdzka po nierownosciach olej doszedl gdzie trzeba i nastala cisza.Musze powiedziec ,ze skrzypienie wydobywalo sie zaraz jakby spod kierownicy a przyczyna byla calkiem gdzie indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! U mnie problem rozwiazany .Wstrzykniety zostal olej do koncowek drazkow kierowniczych i przesmarowane zostaly krzyzaki.Pozniej mala przejazdzka po nierownosciach olej doszedl gdzie trzeba i nastala cisza.Musze powiedziec ,ze skrzypienie wydobywalo sie zaraz jakby spod kierownicy a przyczyna byla calkiem gdzie indziej.

 

Rozumiem, że wstrzykując jakąś ciecz smarującą w końcówki drążków musiałeś zrobić mini otwór przez, który został wlany olej. Taki zabieg pomoże max na 2 tys km, ponieważ przez ten sam otwór dostanie się woda i niestety wypłucze olej :cry:

polecam zakupić nowe końcówki drążków i mieć problem zgłowy - są dwa rodzaje końcówek do naszych aut TRW i ZF zależne jest to od tego, jaką masz przekładnie kierowniczą - przerabialem temat, ale w Passacie B6

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzyknąlem olej strzykawką.Ale musze powiedziec,ze chyba trzeba bedzie wymienic koncówkę :( bo cos znow zaczyna popiskiwac po przejechaniu kilkuset km.Jeszcze chce dodac,że tez myslalem ,ze cos obciera w srodku ale jak juz napisalem przyczyna byla gdzie indziej.Dzwiek sie niesie po przekladni i takie jest wrazenie ,ze cos obciera w srodku .A jaki mam rodzaj przekladni to nie mam pojecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzyknąlem olej strzykawką.Ale musze powiedziec,ze chyba trzeba bedzie wymienic koncówkę :( bo cos znow zaczyna popiskiwac po przejechaniu kilkuset km.Jeszcze chce dodac,że tez myslalem ,ze cos obciera w srodku ale jak juz napisalem przyczyna byla gdzie indziej.Dzwiek sie niesie po przekladni i takie jest wrazenie ,ze cos obciera w srodku .A jaki mam rodzaj przekladni to nie mam pojecia.

tak jak pisałem w poprzednim poście - tylko wymiana :(

przekładnie możesz sprawdzić w prosty sposób

- podnieś jedną stronę auta i zobacz na końcówce drążka kierowniczego jakie masz znaki wytłoczone TRW lub ZF :norty: taką samąbędziesz miał przekładnię / maglownicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Temat skrzypiącej kierownicy jest stary, jak świat i kolega ma 100% rację, że to nie ma NIC wspólnego z zawieszeniem.

Część, którą trzeba wymienić nazywa się coil spring (sprężyna śrubowa).

Dla ułatwienia poniżej link do strony - to część Nr.2:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UD91&mospid=50145&btnr=32_1617&hg=32&fg=35

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podobne skrzypienie mam w swojej E90,z tego co widzę to wraz z tą sprężyną trzeba

wymienić kasetę sprężyny.Tak wynika z katalogu.Pozdrawiam.

 

www.realoem.com/bmw/showparts.do?model= ... g=32&fg=35

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mowa o dwóch różnych skrzypieniach

 

- skrzypienie swożnia w końcówkach drążka - tu skrzypienie powinno być również słyszalne na zewnątrz auta.

- skrzypienie sprężyny w kierownicy - tu to nie wiem :?:

 

a nie da się posmarować tej sprężyny jakimś specyfikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Temat skrzypiącej kierownicy jest stary, jak świat i kolega ma 100% rację, że to nie ma NIC wspólnego z zawieszeniem.

Część, którą trzeba wymienić nazywa się coil spring (sprężyna śrubowa).

Dla ułatwienia poniżej link do strony - to część Nr.2:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UD91&mospid=50145&btnr=32_1617&hg=32&fg=35

 

Czy ktoś może potwierdzić, że to rozwiązało problem?

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam,

lucius

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja posiada 2008 rok auta i równierz mam podobny problem ze skrzypieniem to chyba jakiś fabryczny defekt.///

ale znalazłem małe rozwiązanie jak zaczyna trzeszczeć to wtedy dociskam kierownicę z niewielką siła w kierunku wałka kierownicy i przestaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie jakby troszkę tarcie?

 

Tak.

 

słyszalne tylko przy parkowaniu właśnie. a można nic z tym nie robić? nie przeszkadza mi w ogóle...

 

Myślę, że tak, skoro Tobie to nie przeszkadza. W moim przypadku, po 1,5 roku od pierwszego zgłoszenia, gdy piszczenie, było na tyle częste i głośne, ASO w końcu uznało tę usterkę i wymieniono mi kolumnę kierowniczą. Po wymianie, jak dotąd zero pisków.

 

Pozdrawiam,

lucius

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.