Skocz do zawartości

Opony zimowe do E60 - Jakie?


tomsiu1972

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmiar seryjny w Twoim modelu. Dlaczego nie szersze? A dlatego, ze w przypadku zimówek istotny jest nacisk jednostkowy wiec im szersze opony tym wieksza powierzchnia dla tej samej masy - łatwiej o poślizg. Oczywiscie mowa o bardzo śliskiej nawierzchni typu śnieg, błoto pośniegowe itd. Sam jeżdze na nico szerszych oponach niż seria a na zime bedą opony w seryjnym rozmiarze.

 

Jakie kupić opony? Przejrzyj testy na ADAC.de http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/195_65_R15T/tab.asp?ComponentID=229299&SourcePageID=229332 dość wiarygodne i opinie na opony.com, choć tam moga być dość subiektywne.

 

Osobiście polecam opony ze średniej półki (głównie cenowej) Uniroyal MS PLUS 66

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem Micheliny Pilot Alpin PA2 225/55/16. Zobaczymy jak się będą sprawować.

Wcześniej miałem Continental TS810 w tym samym rozmiarze - bardzo porządne oponki.

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy na pewno węższa będzie lepsza? To wcale nie jest takie oczywiste. Teoretycznie na śniegu powinno być nieco lepiej, ale nie zawsze i nie w każdych warunkach.

 

A w zimie przecież zdecydowanie więcej niż po śniegu jeździmy też po suchym lub mokrym asfalcie. A wtedy szersze opony ZAWSZE lepiej przeniosą potężny moment silnika 535d.

 

Do takiego auta brałbym Goodyear UG Performance 2, Pirelli SottoZero II, Conti TS830P. A rozmiar? Najlepiej katalogowo: 245/40R18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybrałem jednak:

Michelin Pilot Alpin PA3 245/40 R18 97V XL

Jeżdżę na nich od 5 dni i jak narazie jest OK.

Prawdziwy chrzest przejdą jak wyjadę do Polski na Święta i Sylwestra

(Sylwester w Karpaczu - więc powinno być biało ;o)

 

Jak wrócę opiszę jeszcze swoje doznania z jazdy.

 

Korzystając z okazji (prawdopodobnie ostatni post w tym roku)

życzę wszystkim Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz Szczęśliwego Nowego Roku !!!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.