Skocz do zawartości

przepustnice w korektorze ssącym E39 3.0D


ice331

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów i mam do was pytanie za co sa odpowiedzialne przepustnice w korektorze ssącym , co się stanie jak ich nie bedzie , na co mają wpływ , czy ktoś je wyciągał, może jakoś regenerował , pozdrawiam i proszę o odpowiedz osoby co miały z tym stycznośc a nie chcących sobie dobić komentarzy Edytowane przez ice331
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 525d z 2003 na szczęście już fabrycznie tych blaszek/przepustnic nie było. Mam dobrego kumpla, któremu rozwaliło w 530dA z 2001 kolektor. Kupił nowy i w nim też już blaszek nie było. Założył i wszystko chodzi ok. Mówi, że nie czuje żadnej różnicy w jeździe - zdania niektórych są takie, że bez blaszek czuje się trochę większą turbo dziurę. Jedynym objawem ich braku ponoć jest minimalne pogorszenie normy emisji spalin.

Tak czy inaczej - ja byłem gotów je wywalić bo strasznego bałaganu potrafią narobić jak się urwą. Na szczęście fabryka zrobiła to za mnie.

Co do ich roli w kolektorze - odpowiadają za lepsze "układanie" strumienia powietrza aby lepiej się mieszało z paliwem i spalało. Nie są jednak podpięte pod żadne czujniki itp i ich ewentualne wywalenie nie skutkuje żadnymi błędami w kompie itp.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje złożyć szczere współczucia po takim bałaganie z urwanych blaszek/przepustnic :?

Tak czy inaczej mój dobry kumpel, który przerobił taką sytuację pozbycia się przepustnic - nie stwierdził żadnych odczuwalnych różnic w jeździe. Ale poczekaj jeszcze trochę - może ktoś faktycznie się jeszcze odezwie w tej sprawie, kto przerabiał to już i podzieli się opinią.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsylam do topicu w dziale E60 "!!!!Kolektory ssące w 3.0d!!!!!!!!!" ... milej lektury :wink:

 

oj! Straszny, a nie miły jest ten wątek :duh:

 

Ale informacji o tych blaszanych klapkach jest tam sporo. Polecam czytać powoli i dokładnie, bo jest co :shock:

Szkoda tylko tych silników, które to spotkało. Ja u siebie jeszcze nie sprawdziłem czy je mam (na 99% tak)... :mad2:

Osobiście odradzam "kastrowania" kolektora, raczej wymiana na nowy, ale wiadomo - koszta.

 

Pozdrawiam

 

 

P.S. Popraw tytuł :cool2:

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

A czy prawdą jest, że występowały one tylko w wersjach z automatyczną skrzynią biegów ??

Ja mam manuala i po wpisaniu numeru vin na http://www.realoem.com wyszło, że mam kolektor bez tych klapek :dance:

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że akurat takiej zależności nigdzie nie wyczytałem. Raczej wiązało się to chyba z konkretną data produkcji. Nawet jak byłem u kolesia, który robi w dieslach to powiedział, że prawdopodobnie rocznik 2003 w 525D e39 nie miał klapek a wcześniejsze ponoć na 99% mają. I nie wspominał ani słowem, że to zależało też od rodzaju skrzyni biegów. Logicznie myśląc to po usunięciu tych blaszek w aucie z ASB powinno być mocno odczuwalne skoro specjaleni pdo tą skrzynię byłyby te blaszki robione a jak wspomniałem wcześniej - mój kumpel w 530dA z 2001 roku miał blaszki, wymienił kolektor na ten z e60 530d(ponoć idealnie pasują) i tam już fabrycznie (kupił nowy) nie było blaszek. Po jego założeniu mówi, że najmniejszej różnicy w jeździe/dynamice/spalaniu auta nie odczuwa.

A jak jest faktycznie to chyba jedynie w fabryce tylko wiedzą :?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat kilka razy spotkałem takie stwierdzenie. Najprościej i najpewniej będzie chyba zajrzeć pod maskę i sprawdzić czy znajduję się elektrozaworek sterujący owymi klapami. W e46 m47n elektrozaworek sterujący klapami znajdował się obok zaworka od EGR-u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.