Skocz do zawartości

x5 e53 - awaria modułu wideo


adamerso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Mam mały problem z e53 po lifcie... Czasami przestaje działać wyświetlacz - działa, działa aż pada i po jakimś czasie powraca do życia. ASO nie stwierdziło błędów w kompie, stwierdzono, że taśma połączeniowa jest ok (a to ponoć często jej wina) - usterka oczywiście w ASO nie występowała :) Natomiast potem udało im się zdiagnoznować, że jest to wina modułu wideo (nie byli zbyt chętni w wyjaśnieniach :) ) i chcą 2400zł za nową część. z opisów na forum wnioskuję, że mam mk4 i moduł wideo (odpowiedzialny za funkcjonowanie centralnego wyświetlacza) jest zintegrowany w czytniku DVD...

 

I tu rodzą się pytania

a) czy dobrze wnioskuję :)

b) czy czytnik MK4 z dowolnego modelu będzie pasował do E53 nie powodując błędów z informacją o spalaniu, dystansie do tankowania itp jak w starszych bm-kach i ich OBD

c) czy, jak mi się wydaje, to jest takie dość proste plug-and-play - stare wyciągnąć wyjmakami, nowe podczepić i bajka? czy czekają nas jeszcze jakieś niespodzianki w stylu błędy w kompie czy kody? Czy można wymontować to-to, oddać komuś do naprawy i jeździć bez (albo jeździć już bez w poszukiwaniu dobrego :) )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podmienić z kimś czytnik mk4 i będziesz wiedział czy to on jest uszkodzony. Wyciągnięcie trwa dosłownie minutkę i na pewno sobie poradzisz.

Jeśli się okaże że to jwina czytnika, to możesz kupić obojętnie jaki mk4 - wszystkie są takie same i nie mają wpływu na pokazywane na wyświetlaczu spalanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie wątpliwości :)

 

 

Jeszcze takie głupawe pytanko - usterka objawia się dość rzadko, w nieoczekiwanych momentach (nie jest tak, że nie działa i już, po prostu parę dni działa i parę nie działa...) I w zasadzie jedyną opcją diagnozy byłoby wsadzenie innego czytnika na miesiąc :) Więc pożyczenie raczej odpada... Mam za to w pełni sprawne MK2 (mk2? e39 540 '96 kolor, GPS + TV, ekran 4:3 )... Ale nie zadziała pewnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.