Skocz do zawartości

E46 325i Problem z odpalaniem :(


daimonsan

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich forumowiczów! Od pół roku jestem posiadaczem e46 325i benzyna, ogólnie autko sprawuje się świetnie poza małym szczegółem...tzn. nie odpala za pierwszym razem, a dzieje się tak od jakiegoś miesiąca. Wsiadam do autka przekręcam kluczyk, rozrusznik kreci szybko, ale nie odpala, natomiast jak cofam kluczyk i próbuję ponownie to pali na dotyk. Problem powtarza się bardzo często i nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły, kontrolka silnika nic nie sygnalizuje wiec nie mam pomysłu co jest nie tak:( Dodam ze świece i filtry wymienione. Czy ktoś się już z tym spotkał? Z góry dziękuję za każdą sugestie. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem już pierwsze kroki , a mianowicie przetestowałem autko słynną "NIPĄ" no i znalazłem jeden błąd "209 EWS CODE" co prawdopodobnie oznacza problem z Immobiliserem :(

Czy miał ktoś możne już z tym styczność? Dodam ze autko cały czas jeździ, czy jest możliwość ze pewnego pięknego poranka już nie odpalę mojego autka??? :shock: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli immo padnie to na pewno nie odpalisz autka....

a co do odpalania to może coś z pompką paliwa coś się dzieje bo za drugim razem jak próbujesz odpalić to jest Ok! może tam szukaj przyczyny sprawdź filtr paliwa ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniłem zaraz po zakupie autka, co do pompki to słychać ze pompuje po przekręceniu kluczyka. Co ciekawe to jak wyłączam silnik i próbuję po chwili odpalić ponownie to odpala zawsze za pierwszym, natomiast jak już postoi kilka minut to już nie chce :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mam moze podpowiedz dla ciebie ,lecz umnie bylo odwrotnie czasami,na cieplym czasami nie odpalal i i tez na zimnym ,co sie okazalo to ze czujnik polozenia walka sie rozsypal,pojedz na kompa moze
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.