Skocz do zawartości

problem z szybą ... błagam o pomoc


tomaszek_cz

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

Jestem tu nowy więc prosze o wyrozumiałość .

Posiadam e36 316i

 

mianowicie problem jest taki że po stronie kierowcy szyba od strony lusterka idzie wolniej niż z drugiej a w wyniku tego jest klinowanie sie jej i wyskakiwanie z uszczelki ....

zdjąłem boczek ale sie na tym nie znam ....

 

na stronie pasażera jest znów inaczej idzie do góry lecz nie idzie na dół....

kręcę korbką a tu nic ...

nie posiadam elektryki w szybach ( manual)

 

jestem z częstochowy więc jeśli bedzie ktoś tak łaskaw i mógłby mi pomóc .... podjadę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyjmij szyby i sprawdź prowadnice,może one dają popalić.Gdzieś na forum poszukaj była książka "Sam Naprawiam Swoje BMW" tam fajnie wszystko pisze :) Lub użyj szukajki i tematów rzeka :mrgreen:
"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... posiadam już :sam naprawiam ...: cóż muszę przy tym pogrzebać .... ciężko to widzę bo sam sie za bardzo na temacie niemickich samochodów nie znam ...

Pozdrawiam i dziękuję ... w razie czego ponawiam apel ...

Jeśli jest ktoś z Częstochowy kto sie zna proszę o pomoc ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozbierzesz drzwi to zobaczysz przed sobą takie długie proste ramie przykręcone śrubą na klucz 10. Ramie to jest pod kątem 45 stopni od silnika w dół do tyłu auta. na końcu tego ramienia gdy poluzujesz śrubę masz podłuzny otwór i tylko tym możesz co kolwiek wyregulować. Naciśnij to ramię max w dół i dokręc śrubę . Ewentualnie możesz sprawdzić czy dokręcone zostały prowadnice szyby od strony zawiasów. U mnie ostatnio szyba przy zamykaniu wychodziła troszkę z uszczelki ale były to milimetry więc wyjąłem uszczelke przy lusterku i podkleiłem pod nią podkładkę z tasmy samoprzylepnej po czym wcisnąłem spowrotem uszczelkę i szyba idzie równo i nigdzie się nie przechyla. Poprostu wytarła się już uszczelka i szyba ma luzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.