Skocz do zawartości

Chałas z tyłu podczas hamowania


Kowal e-36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam nastepujacy problemik otoz podczas hamowania z wiekszych predkosci strasznie cos z tylu dudni tak dududududu :? nastepuje to jak chamuje powiedzmy ze 150 km/h i tak dudni chyba ze na chwile odpuszcze lekko hample i wcisne jeszcze raz to juz ciszej i jak jeszcze raz tak zrobie to jeszcze ciszej. Problem ten nie wystepuje jesli hamuje powiedzmy ze 100 czy ze 120 km/h ale jak hamuje wlasnie tak ze 150 i hamowal bym ciogle pez tego odpuszczania o ktorym pisalem to tak chalasuje az zwolnie powiedzmy do 70 km/h !!

Moje auto to e-36 316i (m43) wiec mam z tylu hamulce bebnowe ,myslalem ze moze cos juz sie zuzylo wiec wymienilem bebny i szczeki na nowki ATE, hamuja pieknie reczny chodzi jak nigdy ale dudni nadal.

Jak ktos wie co to moze byc to b.prosze niech pisze. Ja tak gdybam ze moze to opony cos nie tak albo felgi ale gdy nie hamuje to jest calkowita cisza w pelnym zakresie predkosci tj. od 0 do 190 jak makiem zasial tylko przy hamowaniu chalsuje

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpora walu i lancznik sprawdzone!! tzn sprawdzone obejzalem ja ze znajomym mechamagikiem i wyglodaja jak najbardziej OK! Mysle ze jakby wina lezala po stronie jednego z w/w to by moglo chalasowac i wibrowac caly czas a nie tylko podaczas hamowania z duzej predkosci.

 

A wlasnie zapomnialem dodac podczas takiego wlasnie hamowanie nie tylko dudni ale tez czuc wibracje tylnej czesci samochodu, mi mechanik mowi ze to kola ale troche nie dowierzam bo na zimowych pamietam bylo to samo to co wszystkie kola zle mam (w somie mozliwe patrzac na nasze drogi)

Mam jeszcze pytanie czy to mozliwe ze to wibracje i dudnienie powstaje dlatego ze podczas wymieniania tylnych bebnow i szczek hamulcowych nie wymienilem tych wszystkich sprezynek i innych duperelek (wyglodaly na dobre wiec zostawilem stare poza tym niektore te pierdoly ciezko kupic np. podstawniki to chyba tylko orginal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze z tylu a czemu myslisz ze to przod ??

kiera podczas hamowania nie telepie bo zawieszonko cale z przodu wymienoine no oprocz koncowek drazkow kier. (ale to tez wkrotce bo sie lewa odzywa to chyba obie wymienie bo tak 2 x na zbieznosc mi sie jezdzic nie usmiecha)

Zobaczem jak te piasty ale jakby byl luz to chyba by chuczalo non stop tak jak wtedy gdy lozysko jest padniete ??

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzic czy beben dobrze siada na piaste lub sama piaste bo moze nie miec luzu ale bedzie miała bicie i przez to beben tez bedzie bił i wtedy jak docisniesz do bebna szczeki to mozesz miec taki odgłos

spróbuj podczas jazdy powoli zaciagac reczny i zobaczymy czy tez sie tak dzieje

POSPOLITUS MANIAKUS BEEMWUUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobilem rozpedzilem sie do 160 i powoli zaciognolem reczny i uslyszalem dudnienie + vibra. Wiec to na 100% z tylu!

Zdjolem bebny hamulcowe i wyczyscilem piasty ,chociaz byly raczej czyste tylko delikatny nalocik rdzy szczotka druciana i papierem sciernym zczyscilem prawie na blysk , bebnow nie musialem czyscic gdyz sa nowe i nadal wyglodaja jak nowe poskladalem wszystko zwracajac uwage zeby beben dobrze siadl na piaste - wszystko bylo czyste wiec poprostu niemal luzno sie zalozylo ZAlozylem kola i dociognolem troszke mocniej niz zwykle bo przeciez te sroby poza mocowaniem kola mocuja tez beben do piasty. Myslalem ze to cos pomoze ale niestety :? nadal dudni i vibruje.

Chyba jeszcze raz pojada na jakas wulkanizacja i wywaze kola chociaz jak mi wywazali ostatnio to patrzylem i bylo na 0 a pracownik mowil ze fele prosciutkie tylko oponki juz bidota (maja jakies 2,5mm) Moze rzeczywiscie to wina kol ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.