Skocz do zawartości

530d po deszczu rozładowuje aku


piotrass1

Rekomendowane odpowiedzi

a więc dwa razy przydażyła mi się taka sytuacja, że po jeździe w ulewnym deszczu lub po postoju pod chmurką z deszczem nie mogłem rano uruchomić auta. za pierwszym razem akumulator zakończył żywot ( nie do podniesienia ze zwarciem na plusowej klemie po uruchomieniu zapłonu ) a za drugim razem rozładowanie nowego 100 Ah. napięcie ładowania rzędu 13.5 - 13.8 v ( nie pamiętam która dokładnie wartość ). czy zdarzają się jakieś typowe lokalizacje zwarcia lub inne przyczyny rozładowania aku podczas postoju i deszczu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ,sprawdzilbym w twoim przypadku webasto,poniewaz jest ono pod nadkolem gdzie caly czas jest mokro i w szczegolnosci kiedy pada deszcz ,kanalem sciekowym woda splywa po webasto, jesli bedzie uszkodzona uszczelka na webasto to bedziesz mial zwarcie. mialem to u siebie natomiast co do typowych usterek tego typu to nie mam pojecia, jezdze 530 d od trzech lat i tylko ta jedna rzecz mnie spotkala. po ulewnej nocy rano byl zgon . no chyba ,ze gdzies woda dostaje sie do puszki sterownika lub bezpiecznikow, ale mysle ,ze to sprawdziles. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc znowu nurkowanie pod nadkole ... znowu ponieważ poprzedniej zimy grzebałem przy agregacie więc mogłem coś naruszyć. drugiej przyczyny będe upatrywał w pomce spryskiwaczy ( wymieniałem na no-name i raz działa raz nie, a czytałem że może ona powodować zwarcie przez lichą uszczelkę w środku ) i podgrzewanej końcówce spryskiwacza ( była złamana i kleiłem ). tak by mi to na logikę pasowało - pogrzebiemy zobaczymy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jak się okazało, woda ściekała po kablu CB przez szparę w uszczelce klapy bagażnika prosto na czytnik MK3 ( antena mocowana do klapy bagażnika ). Im szybsza jazda w deszczu tym więcej wody na czytniku. W efekcie ciągły pobór prądu i łącznie 700 zł w plecy ( naprawa czytnika + usługa ). MASAKRA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.