Skocz do zawartości

E36 318is +lpg. Jakie spalanie? jakie koszty instalacji??


b_sixkiller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję założyć instalację lpg do mojego 318is. Obecnie auto pali mi ok.12l w mieście (chiptuning +szerokie opony). Ile może palić gazu ?? Jakie mogą być koszty założenia ? Ktoś zna dobrego gazownika na terenie Łodzi i mógłby z czystym sumieniem polecić ? Dzięki za pomoc !

 

..opłaca mi się wogóle jak za jakies 1,5 roku może bedę chciał zmienić auto ? Bardzo wartość może spaść za rok ?? Dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz założyć instalację gazową to w rachubę wchodzi jedynie sekwencja. Przy właściwie dobranych komponentach, fachowym montażu i prawidłowym zestrojeniu spalanie może być większe względem benzyny max 10%. Koszt montażu to ok 3000zł. To czy się opłaca zależy od tego jak dużo jeździsz. Znasz cenę benzyni i LPG więc łatwo policzysz różnicę. Zanim pojedziesz gazować proponuję pojechać na diagnostykę komputerową. To bardzo ważne żeby elektronika sterująca silnikiem była w nienagannym stanie, tak samo świece i przewody WN. Oszczędzi to nerwów zarówno Tobie jak i gazownikowi. Tani a jednocześnie dobry zestaw do Twojego auta to elektronika STAG 300, reduktor Scorpion ST i wtryski KME Magic Jet. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat polecam odwiedzić forum www.lpg-forum.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już wytłumaczył kolega powyżej, ja Ci tylko podrzucę kalkulatorki jak nieużywałeś jeszcze:

 

http://www.autocentrum.pl/go/147__kalkulator_LPG.html

 

http://www.instalacje-lpg.pl/kalkulator-oplacalnosci-montaz-lpg.php

 

http://www.technikajazdy.info/techniczne/kalkulator-zwrotu-kosztu-zakupu/

 

Ja od siebie tylko dodam że założyłem sekwencję BRC i spalanie wygląda tak mniej więcej 15% więcej gazu niż Pb, koszt instalacji u mnie 2600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim is założyłem sekwencje rok temu, przejechałem 60tys i nie mam żadnych problemów.

Przy spokojnej jeździe , na trasie 100-120 km/k pali 9-10l, przy dynamiczniejszej po trasie 140-160km/h-pali 12-14l.

Jak założysz, to rób regularne przeglądy z wymianą filterków i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy ocenie opłacalności instalacji gazowej nie powinno się podawać ile auto pali na 100km, bo to bardzo indywidualna sprawa zależna od techniki jazdy i natężenia ruchu. Najważniejsze jest ile więcej pali gazu niż benzyny na 100km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.