Skocz do zawartości

Piszczący / skwierczący tył koło kół


jokerD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co to może byc ? Przy lekkim nacisku na tył auta strasznie skwierczy, jak wsiadam do auta to samo, przy jedzie rowniez. Ostatnio to tak jak by sie jeszcze cos tam naderwalo i jest skrzypienie z tarciem, jak by mialo zaraz cos odpasc. Czyzby to byly amortyzatory ?

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

myślę, że może to być "Tuleja wahliwa" - u mnie właśnie tuleja wahliwa dawała podobne efekty dźwiękowe jak Twoje, ale u Ciebie może być coś zupełnie innego.

Trzeba pojechać na kanał i obadać sprawę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mi 3 miechy temu tak zgrzytała tylna strona kierowcy, mechanior wymienił akurat nie tuleję pływającą tylko taki "wałek" zaraz przy kole, znajdujący się na samym dole zawieszenia zaznaczając, że jest to trochę głupia sprawa, nie było żadnych oznak zużycia i na przeglądzie żadnego luzu ani niezgodnosci by nie było, no ale ja się uparłem na wymianę. 2 tygodnie temu zaczął zgrzypiec ten wałek od strony pasażera, stwierdzilem, że "albo ja albo on". Kupiłem strzykawkę z igłą, smar miedziany w spray`u, potem do strzykawki wpryskałem ten smar, nastepnie wbiłem strzykawkę z igłą w gumowe osłony przy łączeniach wałka do wahacza, (czy czegoś tam innego) i wstrzyknałem smar... efekt... koniec zgrzytania, ja nie robię "wiochy" jadąc skrzypiącym autem, wszyscy są zadowoleni:) tak niewiele, a tak pożyteczne:) Od razu zaznaczam, że nie ma co tak kombinowac jak wałki są najnormalniej w świecie zużyte.

 

P.S. coś mi się zdaje, że w wymienionym wałku też od czasu do czasu słychac zgrzyty, więc szykuje się powtórka z "Dr House`a" dla tego "nowego" elementu:|

Ból przemija, chwała pozostaje kobiety lubią blizny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.