Skocz do zawartości

Wentylator Klimatyzacji


Dunay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam BMW X5 E53 3.0d rok 2003. Jest problem z klimatyzacją. Na początku nie włączała się sprężarka (gaz był). Okazało się że spalony był elektromagnes, został on wymieniony i sprężarka działa bez problemu. Natomiast powstał inny problem. Wiatrak od chłodzenia klimy nie działa. Nie załącza się wcale. Podłączony na krótko również nie działa (zapewne jest oddzielne sterowanie nim). Co może być przyczyną, że wiatrak nie włącza się? Pokręcony rusza się więc nie powinno być problemu z zatarciem.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego..... właśnie jestem po wymianie tego wentylatora.... niestety jest to podobno jedna z bolączek tego modelu, tam przy silniczku elektrycznym jest cały moduł sterujący prędkością wiatraka itp. dostaje się tam woda i się to wszystko pali.... przynajmniej było tak u mnie, najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowego ( 1600pln) bo z używkami to nigdy nie wiesz co kupisz a tez tanie nie są.... POWODZENIA

Bylo:

'98 728iA

'96 520i

'97 528i Touring

'02 X5 4.6is

'04 M3

jest:

'06 530xd

'07 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki. A mają tą część w serwisach czy trzeba zamawiać? Bo pewnie bez ASO się nie obędzie. Dają na to jakąś gwarancję? I gdzie polecacie w Warszawie się zgłosić z tym? Do Wawki 150km :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w INCHCAPE BMW na Wrocławskiej w Warszawie, raczej trzeba zamawiać ja czekałem 24h, wiec spoko... Niestety gwarancja jest tylko gdy u nich montujesz wentylator. Gdy tylko kupisz GWARANCJI BRAK. Takie zycie......

Bylo:

'98 728iA

'96 520i

'97 528i Touring

'02 X5 4.6is

'04 M3

jest:

'06 530xd

'07 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.