Skocz do zawartości

Lambdy/programowanie


Kapsel.1

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie była jedna sonda martwa ( 0v) silnik nie chodził idealnie - zmieniłem obie sondy na nowe ngk - i dalej nie chodzil idealnie ( mimo odpięcia akumulatora)- dopiero reset błędów na kompie prtzywrócił prawidłową pracę ...

 

 

U mnie ngk wytrzymały 20 tys i umarly obie , a kolega w 325 zrobil juz na takiej 100 tys... ja zalozylem teraz oryginalne sondy ktore znalazlem w garazu ze starych zapasów i działają ...

 

dużą wadą sond ngk jest slabsza grzalka przez co dłużej są zimne i niedziałają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam ja zmieniłem na uniwersalne pod mój model NGK\NTK i działają elegancko, błedy mi sie skasowały jak miałem odpiety akumulator przez jakies 2 godziny, pojechałem na kompa a tu zadnych usterek :) , więc wnisek taki że skasowały mi sie błędy przez odpięcie aku bo na bank miałem błedy.
Pomocy potrzebuje każdy a zarazem każdy powinien jej udzielać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obecnie Bosch robi sondy i swiece zaplonowe w Chinach i sa do bani. NGK przewyzsza Boscha pod wzgledem jakosci.

Po wymianie Lambd zawsze trzeba kasowac bledy w kompie.

Odlaczenie akumulatora na dlozej niz 5 minut kasuje pamiec adaptacji w kompie.

Aby skasowac bledy wystarczy wejsc do kompa pokladowego: wciskamy prawy przycisk znajdujacy sie na zegarach i przekrecamy kluczyk do pozycji 1, nie do zaplonu.

Na dolnym duzym pasku w zegarach ojawi sie na chwile komunikat CHECK ... a nastepnie wyswietlony zostanie numer 01.

Tym samym prawym przyciskiem wciskamy kolejno az dojdziemy do numeru 21. Jest to opcja kasowania bledow. Nastepnie wciskamy lewy przycik, wyswietli sie pytanie czy zrobic RESET, potwierdzamy wcisnieciem lewego przycisku i gotowe.

 

Przed resetem warto zatrzymac sie na numerze 14 - kody bledow. Lewym przyciskiem wchodzimy do listy, warto zapisac sobie numery bledow.

Kolejno wciskamy lewy przycisk i wyswietlamy kolejne 5 linijek z bledami. Prawym przyciskiem wracamy do menu.

 

Jezeli komp bedzie zablokowany, podpowiem jak go odblokowac.

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.