Skocz do zawartości

Sportowa kierownica się łuszczy


Boss1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem właścicielem BMW X5 przebieg:35 000km i mam w niej sportową kierownicę.Ta czarna nakładka na kierownicy się tak jakby "łuszczy"objawia się to w postaci wyskakiwania takich jakby pęcherzyków powietrza a po jakimś czasie się powiększają.I jak się przebije ten pęcherzyk to wisi jak by kawałek tej czarnej folii a pod nią widać coś czarnego błyszczącego.Po bokach u dołu nakładki tak samo się łuszczy lecz nie wyskakują pęcherzyki tylko się jakby marszczy.Prosze powiedzcie dlaczego takie coś się objawia. :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz, u siebie mam już przebieg 120 tys i nic się nie "łuszczy" no może po za małym fragmentem obok przycisków sterowania na kierownicy, ale jest to wynikiem jeżdżenia poprzedniej właścicielki w pierścionkach :-)

 

Łuszczenie się, w Twoim przypadku (przy małym przebiegu), jest wynikiem produkcji masowej podzespołów - zawsze pojawiają się błędy, niedoróbki... albo miałeś cofnięty przebieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Takie łuszczenie występuje czasami po interwencji sprzedającego który "odmładza" auto i koryguje przebieg .By to uwiarygodnić maluje kierownicę preparatem do renowacji skóry.

To co widać pod spodem to poprzednia powłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To podjedź do salonu nawet jeśli nie jest na gwarancji w BMW jest coś takiego jak bezpłatna naprawa po gwarancyjna w przypadku ewidentnej wady fabrycznej.Przynajmniej u nas w Gdańsku tak twierdzili gdy odbieraliśmy do firmy X3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja mam ponad setke km do najbliższego salonu a jesli na miejscu mi powiedzą że nie wymienią albo powiedzą że to moja wina??Sami wiecie jak oni się umią wymigać,a jeśli doszło by do wymiany to czy wymieniają całą kierownice czy tylko "nakładke"??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą nakładkę *plastikową można normalnie zamówić w ASO, tylko zadzwoń wcześniej, bo raczej nie będą mieli na miejscu.

 

* która zresztą jest pomalowana takim gumowym lakierem i dlatego się łuszczy, rączki od zamykania drzwi równierz są tak samo pomalowane i też się będą za jakiś czas łuszczyć.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luszczy ci sie tylko na wysokosci kciukow? - ta matowo gumowa farba? czy w innych miejscach? - to chyba wada materialu tak mi sie wydaje - kumplowi sie w tych miejscach wytarla od paznokci ale on ma przebieg cos kolo 300 tys km i pod spodem jest ladny czarny blyszcacy plastik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie pod spodem jest ten czarny plastik.Tak to jest na wysokości kciuków ale raczej to nie od paznokci.Bo to z małego bombelka się zrobił duży.Aha i tamgdzie paktycznie nigdy nie dotyka się kierownicy też bardzo się łuszczy z dwóch stron tak całkiem z tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jedz do salonu tam gdzie kupiłeś! Dałeś kupe kasy za auto ludzie!?to na pewno wada i nie daj się wymigać niech robią!Zacznijmy wymagać bo coraz gorsze i bardziej kosztowne te auta produkuja.

Kurcze człowiek płaci kupe kasy i co takie buble! :cry2: to moje trzecie bmw i chyba zmienie marke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.