Skocz do zawartości

problem z odpaleniem e36 coupe 318IS


wazik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, podczas ładowania akumulatora prubowałem odpalić silnik, następstwem tego był spalony bezpiecznik przy prostowniku. Po wymianie bezpiecznika ładowałem akumulatro całą dobę. Gdy chciałem odpalić samochód następnego dnia, bez efektu, kręci bardzo ładnie ale na tym się kończy. Zauważyłem że nie zapalają się kontrolki od ładowania, oleju, wskażnik paliwa też ani drgnie, pali się tylko kontrolka od poduszki powietrznej. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, i nic. Dodam że test zegarów działa. Co tam mogło się stać? zawsze po przekręcaniu kluczyka słychać było pompę paliwa , teraz nic, zupełna cisza. Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pierwsza sprawa to sprawdź wszystkie bezpieczniki i przekaźniki. Po takim zabiegu to możesz sprawdzić diody i regulator w alternatorze bo nawet aku się nie ładuje przy podłączonych klemach. W najgorszym wypadku poleciał komp ale to wszystko do sprawdzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to widział żeby odpalać auto na prostownik! Musisz się przygotować że w najgorszym wypadku komputer do wymiany. Najpierw spróbuj zresetować pamięć kompa. Wyjmij akumulator z auta. Przektęć stacyjkę w pozycję "zapłon", a następnie połącz kawałkiem drutu klemy. Po kilkunastu minutach odłącz kabel i wyjmij kluczyk ze stacyjki. Zamontuj akumulator i próbuj. Miałem kiedyś problem z sondą lambda. Komputer przy nagłym wyprzedzaniu dostał jakichś krytycznych wartości z czujników i się zablokował. Nie pomogło ani kręcenie rozrusznikiem, ani odpalanie na zaciąg, nie pomogło też odłączenie akumulatora na kilka minut. Skończyło się na powrocie do domu na lince. Pomogło dopiero zresetowanie komputera w sposób który opisałem. Jeżeli się uda i odpalisz to pamietaj że komputer będzie potrzebował adaptacji. Jeżeli jednak nie będzie skutku to poszukaj kogoś z identycznym silnikiem kto użyczy Ci komputera do podmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od m43 do IS'a nie podjedzie tzn odpali ale nie bedżie to biegało tak jak powinno, ogolnie koszt kompa bez EWS na allegro to jakieś 180-200zł także tragedii nie ma, jak coś pisz na priv:) różne rzeczy się miało...może coś na pomoc się znajdzie :D

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.