Skocz do zawartości

Getribeprogram


Kanap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ja niestety nie mam skąd wziąć przepływek na podmiankę no chyba że kupie na Allegro ale też niema pewności że będą dobre.

Pozdrawiam Kanap.

 

 

Masz tylko musisz po nie do Wawy przyjechać, mam dwie zapasowe, od silnika, który niedawno kupiłem, mogę Ci je na jakiś czas pożyczyć.

Pozdro.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Ja niestety nie mam skąd wziąć przepływek na podmiankę no chyba że kupie na Allegro ale też niema pewności że będą dobre.

Pozdrawiam Kanap.

 

 

Masz tylko musisz po nie do Wawy przyjechać, mam dwie zapasowe, od silnika, który niedawno kupiłem, mogę Ci je na jakiś czas pożyczyć.

Pozdro.

 

 

Dzięki Kincek , za chęci ale Ty chcesz mnie zrujnować Ty wiesz ile moja bestia teraz pali - ile może . :mrgreen:

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm

 

 

Jeżeli teoretycznie skrzynia i jej sterowanie jest sprawne to moim zdaniem to wina silnika ew jego sterowania - do podmiany - komp silnika , przepływki , przepustnice , do sprawdzenia układ zapłonowy ...

 

 

Mój kolega miał podobny problem w e34 525 m50 ze skrzynią 5hp18 - ni z tego niz owego zaczela wywalac błąd - ale w sumie nic sie jej nie działo - mechanicy rozkładali ręce - w końcu podmieniliśmy cewki zapłonowe ode nie i był spokuj - więc sprawdził cewki i jedna była uszkodzona - po wymianie spokój ze skrzynią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki koledzy za pomoc. Niestety ale muszę sobie odpuścić i cierpliwie czekać na powrót mechanika z wojaży.

Niestety ale zapasowych kompów do silnika nie mam a i za bardzo skąd wziąć też nie - pozostaje allegro ale jest to inwestowanie w nie wiadomo jaki sprzęt..

Jeszcze tylko 10 dni i zaworze ją z powrotem niech Anioł się martwi a kanap płacić będzie :mad2:

Pozdrawiam wszystkich Kanap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się na tym nie znam ale miałem ten sam problem. Auto stało miesiąc u mechanika, który tez stawiał se za punkt honoru naprawę i tez z Bosch service i tez pasjonat i tez miał miliard wymówek :? zgarnął 2.800 za całość ! Wymienił w skrzyni sprzęgło kinetyczne - niezadzialalo, wymienił sterowniki chyba z 3 razy - niezadzialalo, sprawdzał komputery i inne bajery... no i w końcu zabrał się za element, który nazwał "paleta sterująca" (nie wiem co to jest wiem jednak, że wyglądało jak wielka metalowa tabliczka czekolady z cekinami złotymi z dziurkami w środku) wymieniał to chyba ze 3 razy i za 4-tym podziałało, śmigam na tej "palecie" już 7 miesięcy wiec to chyba był gwóźdź programu. Najgorsze za pacjent z Bosch Service Koszalin zaśpiewał za samą "paletę" 790PLN :shock: (miałem ochotę go srodze upokorzyć jak dowiedziałem się, że naprawa mogła się zamknąć w 300 PLN) - tragi-komedia

 

pozdrowienia z V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj zauważyłem przy ruszaniu że cichutko i delikatnie strzeliła sobie dwa razy w przepływkę , efekt podobny jak przy strzale gazu tyle tylko że ja nie mam i nie miałem gazu co wy na to , może to jednak wina przepływki lub przepustnic że się jej odbiło i zarazem powoduje to błąd skrzyni ?.

świeczki wymienione stosunkowo nie dawno a i kopułki z palcami też w porządku .

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po przeczytaniu postów mam prośbę: powiedzcie w którym miejscu jest sterownik skrzyni w E32 750 V12, mam taki objaw : wyświetla się błąd skrzyni i nie wyświetla się położenie lewarka i myślę że może to przerwa w połączeniu na pinach opisanych przez kolegę Banol na tej stronie:http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=74&t=110196&start=15 dodam jeszcze że po podpięciu komputera diagnostycznego nie ma błędów skrzyni a skrzynia pracuje normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po przeczytaniu postów mam prośbę: powiedzcie w którym miejscu jest sterownik skrzyni w E32 750 V12, mam taki objaw : wyświetla się błąd skrzyni i nie wyświetla się położenie lewarka i myślę że może to przerwa w połączeniu na pinach opisanych przez kolegę Banol na tej stronie:http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=74&t=110196&start=15 dodam jeszcze że po podpięciu komputera diagnostycznego nie ma błędów skrzyni a skrzynia pracuje normalnie.

 

Witam.

Sterownik znajduje się za prawym dolnym głośnikiem przednim - nogi pasażera . Po zdjęciu maskownicy z głośnikiem musisz zajżeć do góry i tam jest sterownik.

Brak wskazań na wyświetlaczu moim zdaniem spowodowany jest uszkodzeniem pozycjometra - obok lewara biała skrzyneczka ze stykami - i w takim przypadku skrzynia też morze wchodić w program awaryjny.

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym za pośrednictwem tego forum podziękować Wojtkowi - banol - za jego czas i chęci.

Banol wpadł do mnie w sobotę i do 3 rano podmienialiśmy co tylko się dało z jego auta do mojego, posprawdzaliśmy wszystkie wiązi i połączenia elektryczne , przedzwoniliśmy wszystkie kable i stwierdziliśmy że wszystko jest oki. Niestety szczęście trwało jakieś 10 kilometrów .

W poniedziałek odstawiam auto znowu do mechanika zobaczymy może on coś wymyśli.

 

Wojtek jesteś wielki że chciało Ci się tak bezinteresownie zadziałać - DZIĘKI.

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po przeczytaniu postów mam prośbę: powiedzcie w którym miejscu jest sterownik skrzyni w E32 750 V12, mam taki objaw : wyświetla się błąd skrzyni i nie wyświetla się położenie lewarka i myślę że może to przerwa w połączeniu na pinach opisanych przez kolegę Banol na tej stronie:http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=74&t=110196&start=15 dodam jeszcze że po podpięciu komputera diagnostycznego nie ma błędów skrzyni a skrzynia pracuje normalnie.

 

Witam.

Sterownik znajduje się za prawym dolnym głośnikiem przednim - nogi pasażera . Po zdjęciu maskownicy z głośnikiem musisz zajżeć do góry i tam jest sterownik.

Brak wskazań na wyświetlaczu moim zdaniem spowodowany jest uszkodzeniem pozycjometra - obok lewara biała skrzyneczka ze stykami - i w takim przypadku skrzynia też morze wchodić w program awaryjny.

Pozdrawiam Kanap

 

Dziękuje za informację, ale skrzynia pracuje normalnie a wygląda to tak: podczas przekręcenia kluczyka na chwilę zapala się wyświetlacz położenia lewarka na którym jest P D i po sekundzie znika i już nic się nie wyświetla natomiast pod zegarami zapala się komunikat Transmision program i owners manual. Po podłączeniu komputera diagnostycznego nie ma błędów a komputer diagnostyczny widzi normalnie położenie lewarka skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Dziś znowu jakto w piątek zadzwonilem co tam z moim autkiem i co usłyszałem ? że pan zamówił wiązkę 7-dmio pinową a przecież ja mam 8-mio pinową i znowu muszę czekać do wtorku.

sił brak.

Pozdrawiam Kanap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Pojawiło się światełko w tunelu tzn. po założeniu odpowiedniej nowej wiązki autko zaczęło jeżdzić ale jeszcze trzeba wyczyścić sterownik , wgrać nowy program ? , i zsynchronizować przepustnice więc może koło wtorku po dwu miesiącach '' zabawy '' zacznę jezdzić i jeszcze się nacieszę przed zimą.

Ale za to zimą będzie frajda :twisted:

Pozdrawiam Kanap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym za pośrednictwem tego forum podziękować Wojtkowi - banol - za jego czas i chęci.

Banol wpadł do mnie w sobotę i do 3 rano podmienialiśmy co tylko się dało z jego auta do mojego, posprawdzaliśmy wszystkie wiązi i połączenia elektryczne , przedzwoniliśmy wszystkie kable i stwierdziliśmy że wszystko jest oki. Niestety szczęście trwało jakieś 10 kilometrów .

W poniedziałek odstawiam auto znowu do mechanika zobaczymy może on coś wymyśli.

 

Wojtek jesteś wielki że chciało Ci się tak bezinteresownie zadziałać - DZIĘKI.

Pozdrawiam Kanap

 

Hahahahaha, nie tak bezinteresownie :D Sprułem się jak wór, i miałem okazję poznać twoją fajną małżonkę :) Toż to całkiem miła zapłata :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wojtek spruliśmy się razem począwszy od piw poprzez tequile a skończywszy na jakiejś tam wódce o 3 rano w moim garażu - taka jestem świnia że do domu chłopa nie wziąłem :norty: - ale fajnie było dobrze mi się z Tobą pije i mam nadzieję że to powtórzymy :twisted: :twisted: .

 

A tak na marginesie to znowu dzwoniłem do Aniołka i znowu nic ale ... we wtorek leci do Chin na dwa tygodnie więc w najgorszym razie w poniedziałek auto mam w domu sprawne lub nie ale będzie .

Mam nadzieję że jednak sprawne.Zastanawia mnie tylko ile będzie mnie ta zabawa kosztować bo tak lekko licząc 2 miesiące w warsztacie razy 8 godzin dziennie razy roboczo-godzina mechanika = 750 braknie hehehe

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Xsilver , tak naprawdę to myślę że przez te dwa miesiące to on w sumie poświęcił 8 godzin no ale na jego miejscu jakąś kalkulację trzeba zrobić aby zarobić , jeśli nie za roboczo godziny to za parking mnie skasuje po stawkach takich że i tak na swoje wyjdzie. :duh:

 

Ta, ale jutro jest dzień sądu ostatecznego. Jutro ma się wszystko rozstrzygnąc i w końcu mam dostać swoje auto ( no chyba że na rachunek nie wystarczy haha ) .

Zobaczymy co jutro przyniesie i ile mnie to wyniesie.

Pozdrawiam Kanap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Śpieszę donieść że dziś o godzinie 17.05 odebrałem od pana Anioła w pełni sprawną beemkę. HURA.

 

A teraz trochę sobie po przeklinam i proszę o wyrozumiałość :

Dwa miesiące trwała zabawa z Aniołkiem , a to sterownik , a to skrzynia w końcu padło że wiązka i tą nieszczęsną przysyłali nie taką, popsutą , nie do tego modelu , aż w końcu dobrą i pan mechanik ją wymienił , powgrywał nowe softy do sterownika , zsynchronizował przepustnice i autko jeździ.

Podobno.

Podobno to wszystko zrobił ale wiązka jest stara polepiona taśmą przeze mnie , i tak ogólnie to brak jakichkolwiek widocznych śladów że w ogóle coś było zrobione poza moim sterownikiem.

Założony jest z powrotem mój oryginalny sterownik z tą zmianą że naklejona jest na nim naklejka/plomba. Aniołek twierdzi że naprawili mój sterownik bo właśnie ten i tylko ten może być tu zamontowany - nieważne że inne kupione sterowniki mają ten sam numer szarży. Ja [bAD] takiej ściemy to już dawno nie widziałem a najbardziej mnie [bAD] a to że wmawiał mi przez dwa miesiące że wymienia wiązkę .

A teraz najlepsze koszt dwu miesięcznego parkingu plus jakaś robota ? to jedyne... 1400zł.

Ja potrafię zrozumieć że nie zawsze płaci się za mięśnie czasami za rozum ale nienawidzę kłamania w żywe oczy .

 

Podsumowując :

Aniołek wyleciał do hin czy japoni i teraz mogę się odwoływać przez okno uważając by nie wypaść ,

z drugiej strony pieprzyć te 1400 zł ważne że jeździ - ale jak długo.

Z trzeciej chwała mu za to że zrobił i że mu się chciało - ale za taką kasę mi też by się chciało gdyby się umiało.

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra totalna . Najgorsze jest to, że bezczelnie kłamie !

 

 

To na pewno była jakaś pierdoła - a jemu pewnie przez przypadek udało się ja wyeliminować - ale to się mówi otwarcie - siedziałem przy tym długo , okazało się że to było to i to, ale za czas trzeba zapłacić i tyle - myślę że nikt by pretensji nie miał ...

 

 

A tak bezczelnie kłamie że wymienił wiązkę , a jest dalej stara z twoją taśmą ... A i twojego kompa naprawił - już widzę jak mechanik naprawia takiego kompa - tam bez schematu to i elektronik by miał problem ...

 

 

Oby beema jeździła - jak będzie dobrze to musisz jakoś przeboleć , bo rozmowy z takimi baranami najczęściej prowadzą do wniosku , że wypada mu mordę oklepać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej zaluje, ze nadal nie wiadomo co bylo przyczyna awarii, bo takie info przyda sie na przyszlosc. Kanap wycisnij od mechaniora info co to bylo tak naprawde, powiedz mu, ze wiazki nie wymienial, bo rozpoznajesz stare tasmy, moze sie przyzna :) Najwazniejsze, ze auto sprawne :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam wszystkich.

Niezwłocznie śpieszę donieść że skrzynia błysnęła dziś komunikatem GETRIEBEPROGRAMM po przejechaniu 110 kilometrów.

[bAD] mać.

Mam dość .

znowu 2 tygodnie w dup.. zanim Aniołek wróci ze skoślandi.

ja [bAD] jaki syf.

 

Ale jest nadzieja : pierwszy raz po pseudo naprawie zrobiłem 10 kilometrów i się popsuło , po drugiej 110 i zdechło to może po trzeciej 1110 i tak dalej.

Skasował 1400 zł. po dwu miesiącach niby roboty - nie odpuszczę przeczekam i albo naprawi w ciągu powiedzmy tygodnia albo kasa z powrotem do mnie.

 

Dlaczego i za co ja mam takiego pecha kto mi powie ?.

 

pozdrawiam Kanap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ładne masz to auto, dlatego się psuje :twisted:

 

A tak na poważnie, jak Knot wróci z Chin, weź od niego kasę, wyjmiemy wiązkę, założymy moją i zobaczymy. I tak powinieneś poszukać innego mechanika w razie dalszych niepowodzeń. Ten nie dość, że wałki wstawia, to wydaje się mieć jedynie blade pojęcie w kwestii 750. Mówisz przepustnice synchronizował... Synchronizacja zajmuje max 30 min, w tym lwia część tego czasu to rozgrzewanie motoru na wolnych... Wiązki też mu coś długo przysyłali, chyba w końcu nie doszły. Olej chłopa i jego bajki, niech je ciśnie szarym użytkownikom plastikowozów. Na pochybel :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po małej przerwie.

Dziś znowu odstawiłem auto do mechanika z tą samą usterką .

Podczas dość burzliwej rozmowy wyszło - pewnie przez przypadek - że wiązka wcale nie była wymieniana bo po co :mad2:

Nowa wiązka została podłączona na ''zewnątrz'' auta aby sprawdzić co się stanie - może mocy przybędzie :mrgreen:

A przecież pan A. mówił mi że stara wiązka jest sparciała , po przecierana itp. a tu nagle zonk moja jest dobra.

Mamy poniedziałek auto ma być gotowe jutro - wtorek - o godzinie 11 zobaczymy co znowu wymyślą.

[bAD] za co ja zapłaciłem 1400 zł. za naiwność chyba albo bilet do Chin bo naprawdę nie wiem za co.

Jutro dam znać co mądrego usłyszałem przez telefon.

Pozdrawiam Kanap.

MOD: wyluzuj z bluzgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ładne masz to auto, dlatego się psuje :twisted:

 

. Olej chłopa i jego bajki, niech je ciśnie szarym użytkownikom plastikowozów. Na pochybel :!: :!: :!:

 

Chętnie bym tak zrobił ale najpierw niech naprawi za co wziął kasę albo się podda i ją odda.

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.