Skocz do zawartości

Problem w dopasnowaniu tylnej sprężyny touring


marjanhc

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wczoraj przy okazji wymiany tulei wahacza okazało się że w moim kombiku pęknięta jest lewa sprężyna, przyznam że nigdy wcześniej nie wymieniałem tego podzespołu dlatego nie wiem jaką sprężynę wybrać aby była identyczna z prawą stroną, chcę wymienić tylko 1szt wiem że jest na niej oznaczenie zieloną farbą (co to oznacza) czy jest to standard, jeżeli jest to możliwe proszę o krótkie objaśnienie oznaczeń sprężyn na real oem pisze

"Wybór odpowiednich sprężyn zależy od opcji zainstalowanych w Twoim pojeździe. Zapytaj swojego lokalnego dealera o szczegóły."

 

więc gdzie i jakie kupić?

jakie są koszta z tym związane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi powiedzieć jakie były oznaczenia w fabrycznych sprężynach, chodzi mi o te kolorowe kropki wiem że są czerwone, niebieskie, zielone, komplet w ASO kosztuje 900zł, co do zamienników słyszałem różne opinie, szukam używki i tutaj jest problem u mnie są z zielonym oznaczeniem, mogę kupić org używki ale one niby nie mają oznaczeń a drugie są czerwone więc nie wiem czy coś takiego będzie pasować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy waszym zdaniem wysokość tylniego zawieszenia na poniższym zdjęciu jest odpowiednia? dzwoniłem i facet ma podobno używki w bardzo ładnym stanie :D nie wytłuczone i podobno dlatego tak wysoko stoi ? pytam bo u mnie wyrażnie jest niżej i nie wiem czy kupować je

 

http://www.allegro.pl/item635784719_bmw_e36_e_36_kombi_cwiartka_tyl_cala_dupa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem, znalazłem u siebie zamienniki w przyzwoitej cenie, rozmawiałem z kilkoma mechanikami i cieszą się niezłą opinią (bardzo dobrą w stosunku cena do jakości) firma jest z mojego miasta więc odejdą dodatkowe koszty w postaci przesyłki

 

http://www.allegro.pl/item636635977_sprezyny_tylne_bmw_e36_90_98_niemieckie_nowe.html

 

mam tylko jedno pytanie, z katalogu wynika iż do sedana i touringa są dokładnie takie same, występują oczywiście w dwóch wariantach zwykłe i wzmacniane, wg sprzedawcy jeżeli nie wozimy ciężkich rzeczy to zwykłe wystarczą, co o tym myślicie?, u mnie jedynym obciążeniem jest zbiornik lpg w kole (waga max 50kg jak pełny) więc wybrać zwykłe czy wzmacniane

chodzi mi o kwestię czy mo założeniu jednych lub drugich auta ma taką samą wysokość (według sprzedawcy zdecydowanie tak) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.