Skocz do zawartości

Wzmacniacz antenowy. Co jest do czego ?


hadron

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągnąłem wzmacniacz z tgylnego słupka i ...kopara mi opadła :jawdrop:

Tyle tam tych wejść/wyjść że nie wiem co do czego,

wyciągłem go bo radio raptem straciło czułość i podejrzewam przerwany kabel, ale który jest do radia i nal\jlepiej aby ktoś mi wyjaśnił do czego pozostałe wyjścia. Doszedłem tylko że ta króciutka antenka z tylnej szyby idzie poza tym wzmacniaczem i dochodzi w okolice radia, u mnie jest wolna, zakończona wtyczką.

Sprzedam oryginalną nową cewkę zapłonową (1szt.) do E39.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że co kilka dni podłączam do auta kompa z DIS`em i zazwyczaj pokazuje mi błąd zasilania anteny. Kiedyś całe radio zdechło kompletnie tak, że nawet kontrolka się nie świeciła. Nie było w ogóle dzwięku i nie można było włączyć radia. Podłączony komputer z DIS em zinterpretował to jako "brak zasilania anteny?". Tylko taki błąd odczytał system. Przyczyną było brak pewnych połączeń na złączu modułu radiowego a nie w bloku antenowym. Takie niepewne połączenia w wydawałoby się odmiennym bloku mogą wprowadzać dziwaczne odczyty komputera. No ale to już bardziej w formie ciekawostki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wzmacniaczu siedzą 2 scalaki: TDA1576 oraz TEA6100.

Oba identyczne funkcjonalnie: wzmacniacze FM/IF z tym że TEA obsługuje dodatkowo I2C. Po co aż 2? a do czego kupa pozostałej elektroniki ? jakieś pasma CB czy GPS to obsługuje ?

Sprzedam oryginalną nową cewkę zapłonową (1szt.) do E39.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że sam do siebie,

wiem że temat bardzo trudny,

może chociaż przeznaczenie tych przewodów ekranowanych ?

anteny wchodzą zwykłymi drutami, zarówno te zdrutów ogrzewania szyby jak i ta specjalnie napylona na szybie u góry. Wyjść na F-ki jest 2, jeden na radio a drugi po co ? tak samo to trzecie ekranowane na taki mały wtyk jak antena do telefonu, do czego on służy ??

Sprzedam oryginalną nową cewkę zapłonową (1szt.) do E39.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.