Skocz do zawartości

[E36] 5.1 w aucie?


pakulson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko:czy mozliwe jest podlaczenie w samochodzie zestawu glosnikow od kompa 5+1 ? wyjscie w radiu na jacka mam a nawet do tego 2 rozgalezienia, czyli w sumie 3 tyle co potrzeba do tych glosnikow bo aktualnie graja pod laptopem.Tylko ze jak ustawie w radiu aux to wtedy nie bedzie zrodla dzwieku (?).Czy moze glosniki beda graly na zasadzie podpietych sluchawek (?) Kolejne pytanie to czy da rade pociagnac to wszystko przejsciowka z 12V na 150W? widzialem taki gadzet w jakims hipermarkecie ze podlaczamy do gniazda zapalniczki taka przejsciowke i mamy 75 lub 150W do dyspozycji.Glosniki to creative inspire 5100. Moc na kazdy kanal 6W i sub 12W.Wiem ze nie jest to jakas rewelacja ale interesuje mnie takie podlaczenie gdyz jesli by sie udalo to mam mocniejszy zestaw przy kinie domowym i taki bym mogl wrzucic:)

Czekam na odpowiedzi.Moze ktos juz tak kombinowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie kombinujesz...

 

Bedziesz glosniki wozic na siedzeniach, badz na podszybiu?

Zeby skorzystac z dobrodziejstwa dzwieku przestrzennego 5.1 potrzebny jest jeszcze procesor dzwieku, no chyba ze to masz juz w radiu...

 

Co do zasilania, zobacz jakie napiecie jest na wyjsciu zasilacza tego zestawu Creative'a. Cos mi sie wydaje, ze jest to 12-15V i w tym przypadku zestaw mozna zasilic bezposrednio z sieci pokladowej samochodu. Niepotrzebne jest stosowanie przetwornicy 12Vdc/230Vac. Po co przetwarzac 12V na 230V i spowrotem na 12V.

Jeszcze jedno. Jezeli zdecydujesz sie na zasilanie bezposrednio z sieci samochodu, sprawdz, czy masa (biegun ujemny) zestawu jest jednoznaczny z masa wejscia sygnalowego. Powinno tak byc, ale warto to sprawdzic, bo moze wystapic zwarcie i bum... Zrobisz to za pomoca byle jakiego omomierza.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o dzwiek przestrzenny, ale o to aby wszystie glosniki smigaly.Czyli trzeba wywalic ta przetwornice od glosnikow i bezposrednio do akumulatora je podpiac. tylko pozostaje podlaczenie glosnikow.Czy podlaczyc je tuz przy radiu? np. pod glosniki przednie badz tylne? co do umiejscowienia glosnikow to jest kilka miejsc gdzie ladnie mozna je skitrac wiec to nie problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o dzwiek przestrzenny, ale o to aby wszystie glosniki smigaly.Czyli trzeba wywalic ta przetwornice od glosnikow i bezposrednio do akumulatora je podpiac. tylko pozostaje podlaczenie glosnikow.Czy podlaczyc je tuz przy radiu? np. pod glosniki przednie badz tylne? co do umiejscowienia glosnikow to jest kilka miejsc gdzie ladnie mozna je skitrac wiec to nie problem.
udało sie w końcu podpiac wszystko.:) może nie do końca bo zabrakło mi kabla i izolacji... Ale tak podłączenie do aku a 3 końcówki od głośników pod przednie głośniki tuż przy radiu. Dzis po szkole jak wrócę to zrobię resztę i zobaczę jak gra ale zapowiada sie ciekawie.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiada sie ciekawie?? stary jak glosniki ktore maja maks 30wat na sztuke moga zapowiadac sie ciekawie? pozatym wzmocniony sygnal ladujesz do wzm od glosnikow jaki to ma sens to niewiem ale ok a kwestia wygladu to jak bym zobaczyl taka akcje u kumpla to bym nie wytrzymal ze smiechu ale chetnie dowiem sie jak to zagralo

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zagralo wszystko elegancko :) bylem az zdziwiony efektem. tyle ze pod kompem daje lepszy bas, bo wytlumiony nagaznik w e36 jest ciezki do naglosnienia.Wszystko dobrze ze soba wspolgra i nie narzekam.

No ale wczoraj wszystko wyjalem bo kupilem skrzynke blaupunkta GTB 300 250W RMS/750W MAX za smieszne 50zl :) czyli 5.1 wraca do domu :P tylko teraz kolejne pytanko: jaki byscie polecili wzmacniacz do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.