Skocz do zawartości

Wymiana filtra kabinowego (mikro)


4robby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Temat poruszany wiele razy,lecz konkretów nie znalazłem.Zrobiło się ciepło i sucho,drogi w małopolsce godne pożałowania i...chmury pyłu w aucie.Rozsądnie jest sprawdzić w takim wypadku filtr kabinowy ale u mnie takiego nie ma.Zespół nagrzewnicowy Valeo po datownikach wygląda na oryginał ale ma tylko jedną pokrywę do strony schowka.Wygląda nieco inaczej niż opisano w książce ale się nie zraziłem więc śrubokręt w dłoń i jazda. żdjąłem pokrywę i się wysypało.Tylko że nie to co pozostało po filtrze tylko klapy poszczególnych opcji nawiewu.Więc nasuwa się pytanie:czy ten model nie ma filtra kabinowego? A może jest opcja dwóch filtrów okrągłych jak bywa w niektórych e36 w podszybiu na dolocie.Teraz tam też nic nie ma.Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mamy mikrofiltra. Katalogi mówią, że filtry kabinowe w E34 były chyba od czerwca 1990.

 

Bywa, że mam okazję przekonać się o braku mikrofiltra u siebie - choćby niedawno, podczas jakiejś wycieczki, na parkingu fruwało dużo małych płatków jakiegoś kwiatu. Kilka osadziło się na podszybiu i jak przed odjazdem włączyłem dmuchawę, to dwa-trzy takie listki wyleciały żwawo z nadmuchu :)

Mimo braku mikrofiltra nie mam problemów z utrzymaniem czystości. Po prostu warto co jakiś czas odkurzać 100% wnętrza (czyli słupki, podsufitkę, itd.)

 

pozdr.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.