Skocz do zawartości

nie działa głośnik


robal

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM tak jak w temacie nie działa tylny prawy głośnik (kombi)czasami słychać trzaski.Głośnik jest sprawny jak sprawdzić wiązkę ,czy jest przejście i po której stronie auta idą przewody.Za wszystkie sugestie i porady z góry dzięki pozdrawiam robal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolego udało Ci się to naprawić? Mam coś podobnego, tzn:

- Nagle przestały mi działać prawe głośniki (wszystkie), te z lewej strony działają. Potem w tych prawych głośnikach zaczęły się pojawiać jakieś głośne trzaski, a na dodatek w tych głośnikach jakby zaczęło być słychać radio w momencie gdzie radio mam ustawione na CD i w lewych głośnikach słychać dobrze muzykę z płyty !!!! Jeśli wyłączę muzykę całkiem, w tych prawych nadal przebija radio albo są trzaski. Trzaski zaczynają być tak głośne, że nie można tego wytrzymać.

 

Próbowałem poruszać kabelkami z tyłu gdzie łączy się zmieniarka, tuner telewizyjny i radiowy i nawigacja, ale to nic nie daje, tak jakby w ogóle to nie miało wpływu.

 

Aha i jeszcze jedna rzecz - mam duży ekran 16:9 i w opcjach muzyki mam do wyboru CD, TAPE, RADIO a tu nagle w trakcie tej awarii pokazało mi się też do wyboru AUX

 

Nie wiem co jest grane?! Ma ktoś jakiś pomysł?

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
podłacze się do wątku, mam podobny problem. Prawy tylny głośnik mi nie działa, myslałem że jest do wymiany, z trudem go wydłubałem ( w sedanie nie jest to takie proste), podłaczyłem do domowego wzmacniacza i okazało się że działa, czyli problem leży gdzieś w instalacji, albo w samym radiu coś siadło. Czy możliwe ze padnięta końcówka mocy może być przyczyną nie działania tylko jednego głośnika ?..
m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że u mnie nic nie trzeszczy, obie strony grają ok, fader działa, tylko jeden głośnik całkowicie milczy, reszta gra ok. Z pozycji kierowcy nawet nie było znać, że coś nie gra. Dosłuchałem się tego niegrającego głośnika dopiero jak zasiadłem na tylnej kanapie swojego samochodu ;-). Więc jeśli naprawa tego, wymaga większego zachodu, to wogole tego nie ruszam...
m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie chyba tez zaczelo sie od tylnego. Ale mam nadzieje, ze to tylko brak styku u ciebie. Sprawdzic sie oplaca, zwlaszcza czy nie leci ci na tuner woda.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba tez zaczelo sie od tylnego. Ale mam nadzieje, ze to tylko brak styku u ciebie. Sprawdzic sie oplaca, zwlaszcza czy nie leci ci na tuner woda.

 

heh, własnie ostatnio mam problem z przeciekaniem wody przy slupku w okolicy schowka ( poruszalem to na forum) myslalem ze problem rozwiazalem czysszczac kanaly podszybia, ale niestety woda dalej sie leje. Robiac proby wodne na działce ze szlaufem, zdiagnozowalem, ze przecieka w momencie kiedy leje sie po słupku. jak lałem po samej szybie, to nic nie cieklo.. dobra o wodzie nie będe pisal bo to temat na inny watek.. ale tak by the way ;-)

 

Wracając do radia to nawet nie miałbym p[ojęcia jak sie dobrac do jego bebechow, wszystko jest mega zabudowane w tej e39..

m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale w naszych autach to jest w bagazniku po lewej stronie w schowku. Ustawione jest bardzo blisko tylnych swiatel, wiec jak przemakaja to woda leci na tuner ciurkiem. Fotke tunera masz na aukcji allegro podanej w topicu, do ktorego linka podalem powyzej. Dobrym pomyslem jest poruszanie kablami prowadzacymi do niego.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ale w naszych autach to jest w bagazniku po lewej stronie w schowku. Ustawione jest bardzo blisko tylnych swiatel, wiec jak przemakaja to woda leci na tuner ciurkiem. Fotke tunera masz na aukcji allegro podanej w topicu, do ktorego linka podalem powyzej. Dobrym pomyslem jest poruszanie kablami prowadzacymi do niego.

 

Po lewej, czy po prawej ma być ten tuner. jakos nie moge go namierzyć. Wiem , że po lewej mam zmieniarke cd, a po prawej akumulator. W schowku po prawej ( tam gdzie jest akumulator) tez jest jakas białą skrzyneczka.

 

tutaj fotki

 

http://img142.imageshack.us/img142/1655/20090913002.th.jpg

http://img223.imageshack.us/img223/4187/20090913004.th.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/796/20090913003.th.jpg

m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
oj, sorry za wprowadzenie w blad; po lewej stronie patrzac na bagaznik (od tylu auta). Chodzi o strone kierowcy - czyli prawa patrzac od przodu auta. Jest za zmieniarka, kolo ewentualnego tunera TV. Tuz przy tylnych swiatlach a w zasadzie prawie pod nimi. Koncowka mocy znajduje sie w tym wlasnie tunerze.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Problem rozwiązany padło radio,nie były to końcówki mocy tylko tzw pająk który jest nienaprawialny.Nie działały mi prawy tył i piszczyk w drzwiach .Radio becker c53 po lifcie na cienkie piny.Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze mam pytanie.

 

Jak pisałem pare postów wyżej, u mnie czasami pojawia się taka sytuacja:

działa tylko prawy tylny głośnik, na monitorze 16:9 pojawia się do wyboru AUX (gdzie standardowo go nie ma w ogóle), a w innych głośnikach słychać głośne trzaski

 

czy przyczyną może być wilgoć?

 

takie cuda zaczęły się dziać gdy zamontowałem lampy po lifcie do starszego auta, a do lewej lampy (czyli tam gdzie wszystkie bebechy audiowizualne) zapomniałem włożyć uszczelki piankowej i lampa mi czasami parowała a ostatnio nawet zaczął szwankować stop i kierunkowskaz.

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.