Skocz do zawartości

E60 Przerywanie dźwięku i zawieszanie odtwarzania radia i CD


macstone

Rekomendowane odpowiedzi

przerywanie radia, CD czy AUX to zwykle przegrzewajacy sie modul MULF. W E61 znajduje sie za tylnymi fotelami pod podloha bagaznika, w E60 w nadkolu. Bez wiekszego problemu mozna sie do niego *dobrac*

 

mozna probowac zdjac gorna oslone puszki, co powinno pomoc - jednak to rozwiazanie srednio profesjonalne.

 

ja przykleilem na grzejace sie chipsety aluminiowe radiatory i to na razie zdaje egzamin. Widzialem tez w sieci wiercenie otworow w obudowie czy dodawanie wentylatora. Oglaszaja sie tez osoby ktore oferuja naprawe modulu.

 

takze mozliwosci multum - odbrobina dobrej woli i szkania w sieci.

 

https://www.google.ch/search?q=mulf+k%C3%BChlung&safe=strict&rls=com.microsoft:en-US&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi_kI-1tv7VAhWLXRoKHUdIAsEQ_AUICigB&biw=1920&bih=911

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem podobny problem radio przerywało pow 20 C :) również nakleiłem radiatory na pascie przewodzacej i powierciłem dziury w puszce i wszystko jest ok. teraz przerywa tylko pow 37 C i gdy auto stoi w słoncu i bardzo sie nagrzeje. myslałem zeby zamontować wentylator, ale az tak bardzo to nie denerwuje tylko pare razy w roku tak bardzo sie nagrzewa I przerywa pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Witam,

nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem, dlatego piszę tutaj myślę że tematyka zgodna. Mianowicie od pewnego czasu mam w garażu BMW e60 530D mechanicznie jestem z auta zadowolony jednak mam problem z radiem. Mianowicie strasznie przerywa jak zwiększy się głośność i to nie miłosiernie że nie da się słuchać. Zauważyłem ponadto że jak wyciszę lewą stronę to jest lepiej - dopiero przy wyższej głośności przerywa, ale nadal nie da się słuchać muzyki zarówno z CD jaki FM. Głośniki sprawdzane - zamieniane lewy prawy, wyłączane nic nie pomaga co by nie było podłączone trzeszczy. Dodatkowo po zapaleniu świateł dodatkowo radio szumi i nie łapie fal. Mam ringi próbowałem je wypinać zakłócenie daje ten z lewej strony i jakiego bym nie włożył w to miejsce zawsze przerywa (prawy ring włożony w miejsce lewego przerywa i trzeszczy, inny nowy w miejscu lewego - radio przerywa i trzeszczy. Gdy w zasięgu czujników parkowania pojawi się jakiś obiekt również oprócz dźwięku ostrzegawczego jest nieznośny trzask jakby głośniki chciały wylecieć. Proszę o pomoc bo nie da się cieszyć tym autem w takim stanie -nie jest to benzyna V8 żeby delektować się głosem motoru. Za wszelkie porady dziękuję.

 


Ktoś wie co może być przyczyną ????


Mam podobnie w e90 radio widze było już przez jakiegoś idiotę naprawiane i zamontował bez wiatraczka. Dodatkowo końcówka mocy nie posiada pasty. Dodam wiatraczek i dam trochę pasty może pomoże.


Tylko nie wiem jeszcze czy powodem moze być przegrzewająca się końcówka mocy czy może coś innego. Mulf oraz tcu w tym egzemplarzu nie występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.