Skocz do zawartości

330d odczuwalny spadek mocy


mariano

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam panowie i przepraszam ze sie powtarzam ale w tamtym temacie nikt nie odpisał spróbuje z nowym tematem bede bardzo wdzięczny, prosze was o rade a bardziej o pomoc zauważyłem od wczoraj ze moja bunia dziwnie nie przyspiesza tak jak powinna powiedzmy w zakresie od 2000 do 3000 obr/min pózniej juz jest chyba dobrze co moge jeszcze dodac to jest to motor 184 konie 3.0d automat aha jesli wrzuce mu jedynke na trybie spor i wyłącze kontrole trakcji nie ma moze o zadnym przemiale kół poprostu chyba nie ma siły pomóżcie co zrobic do wymiany przepływka ? czy filterki na elektrozaworach egr-u sa bardzo brudne i turbina nie działa tak jak powinna. ???. Z góry dziekuje bardzo za wszelkie podpowiedzi . pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wyczyść zaworek przy turbinie. Odpowiada za sterowanie pracą turbiny. Mój koleszka wymienił przepływkę jak miał słabe autko i tylko kasę wydał niepotrzebnie. Przepływ powietrza powinna pokazać diagnostyka. Przepływkę zostaw na koniec. On wyczyścił wspomniany zaworek i autko lata jak nowe. Jak ci auto nie kopci na biało to turbina też powinna być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cóż moge powiedzieć auto juz zrobionee dzieki za podpowiedż MrQ miałem pekniety wężyk od podciśnienia wymieniłem i jak ręka odjął, polecam sprawdzic przy podobnych objawach nie duza rzecz i koszt a wiele wyklucza i pomaga. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat

wydaje mi się że też mam spadek mocy, jestem posiadaczem e46 320d 2000r. od soboty i jak już wcześniej w innym wątku wspominałem nie bylem pewny co do mocy

dzisiaj podjechałem do znajomego mechanika i stwierdził że czasami słychać jakąś nieszczelność, ale o dziwo nie zawsze.

Niestety nie sprawdził co to bo był zawalony robotą,

podejrzewam na początek zaworki, EGR lub jakąś usczelkę, nigdy nie grzebałem przy BMW, plastikami silnik zabudowany że nic nie widać, podpowiedzcie gdzie tych zaworków szukać, i jak to przeczyścić

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam ten sam problem ale nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać, może ktoś kto miał już z tym do czynienia i zajołby sie moimi elektrozaworkami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jeszcze kilka pytań

Czy nieszczelność wydechu przy siatce elastycznej może powodować właśnie turbo dziurę na 3 i 4 biegu w okolicach 2500obr??

Dodam że na 3 biegu ekonomizer podchodzi do 18l/100km a na na 4 ekonomizer max 13l/100km, czy to może być wina nieszczelnego wydechu czy przepływki ??

 

Chodzi mi po głowie odłączenie przepływomierza i sprawdzenie czy jest jakaś różnica tylko nie wiem czy jakiś błąd się nie wkradnie co o tym sądzicie ??

:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jeszcze kilka pytań

Czy nieszczelność wydechu przy siatce elastycznej może powodować właśnie turbo dziurę na 3 i 4 biegu w okolicach 2500obr??

Dodam że na 3 biegu ekonomizer podchodzi do 18l/100km a na na 4 ekonomizer max 13l/100km, czy to może być wina nieszczelnego wydechu czy przepływki ??

 

Chodzi mi po głowie odłączenie przepływomierza i sprawdzenie czy jest jakaś różnica tylko nie wiem czy jakiś błąd się nie wkradnie co o tym sądzicie ??

:8)

 

Odłącz, powinno być lepiej.

 

Tak BTW:

Mam do sprzedania mój oryginalny przeplywomierz, sprawdzany INPĄ (live data), nr Bosch: 0928400468 (identyczny z 0928400527).

Od jutra jestem w Wawie na szkoleniu, mógłbym wziąć, sprawdziłbyś sobie, czy jest poprawa.

PS. Jaki masz nr przepływki wg numeracji Boscha?

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.