Skocz do zawartości

[E85] - Z4 3.0 automat - osiągi i mozliwosci ...


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

idzie wiosna, po glowie chodzi mi jakies szybkie cabrio, aktualnie jezdze e46 2,2 170km i jedyne na co narzekam w tym aucie to brak mocy.

w Z4 ciezko znalezc 3.0 w manualu, zazwyczaj same automaty i stad pytanie. jak chodzi ten automat ? mozna "przypilowac" takie auto? chodzi mi o drift, palenie i te sprawy. moze na poczatku pierwsze pytanie powinno byc czy w ogole 3,0l w tej budzie(z4) mozna poszalec?

z gory dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

male pytanko ktore wybrac..

stare 3.0i czy 2,5si ? liczba km w zasadzie podobna, ale nigdzie nie moge znalezc informacji jak z osiagami czy brzmieniem silnika. oczywiscie obydwie manual.

 

cena podobna, za 2,5si przemawia fakt, ze auto jest oczywiscie po lifcie, no ale zawsze 2,5 to nie 3-ltr i nie wiem czy nie stracila mocy.. co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kwestia gustu. Jezeli podoba Ci sie auto przed liftem wez 3.0 Zawsze to 300NM a nie 2...

Po lifcie bylo jednak sporo poprawek. Wg mnie w nocy znacznie ladniejszy tyl przez swiatla diodowe, ladniejsze wnetrze - czarne a nie szare, jasne kierunki z przodu (ale to mozna wymienic) i inne duperele :idea:

Mi udalo sie kupic to i to :) czyli 3.0Si wiec po lifcie. Miedzy 3.0Si a 3.0i nie ma duzych roznic, 3.0 Si ma lepsza "gore".

2.5Si to nowoczesniejszy silnik i chyba lzejszy bo z tego co pamietam juz magnezowy. Na pewno przy 218 koniach nie bedziesz zawalidroga :norty:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no i wypadlo na czarne 3.0i, ktore teraz spokojnie czeka na sezon, z tym ze ja jakis niespokojny;) wiec pytanie:

orientujecie sie jakie najmniejsze ET wchodzi do e85? czy 20-25 przy 8-9calowych felgach wejdzie w to nadkole? rozmiar 19"

nigdzie nie moge znalezc informacji jaki przedzial ET wchodzi do e85.

z gory dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 9 cala z i IS/ET 30 od Z4M do zwyklej Z4 na tyl nie wchodza. Chyba ze bedziesz kombinowal z utwardzeniem zawieszenia czy poszerzaniem nadkoli.

Dlatego u siebie wlozylem zarowno na tyl jak i na przod przody od Z4M czyli 4 felgi 8calowe.

Bezpieczenie wiec jak wsadzisz cos okolo ET30. Tak na prawde opona 225 spokojnie wystarcza do przeniesienia tej mocy, wiec 8 calowa felga daje rade.

Jak dasz 8,5-9cali trzeba juz wtedy wkladac 255, ktora jest drozsza, ciezsza i bardziej nosi w koleinach.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze, ze bedzie sie dzialo.

Nie wiem jakie macie drogi w Poznaniu ale w Warszawie profil 35 z przodu i 30 z tyl troche mikry :oops:

 

Ponizej zdjecia czarnej Zetki znajomego na kolach od M3...wlasnie 19"

 

 

http://mein.auto-treff.com/Makinen-2.bmw

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojarze chyba ta bmw, byla jakies pol roku temu na allegro i bardzo szybko z niej zniknela:) z tego co pamietam sprzedajacy dokladal duzo oryginalnych czesci.

a czy moglbys spytac znajomego jak zrobil podwojny wydech? dzwonilem do ac-schnitzera, ale cena okazala sie kosmiczna...

jesli chodzi o opony to spokojna glowa, nie zamierzam robic tym autem dlugich tras zeby dalo sie to odczuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.