Skocz do zawartości

gaśnie na gazie - reduktor ?


Rekomendowane odpowiedzi

mam e38 silnik m62 z instalacją sekwencyjną sirocco, 2 reduktory kme silver.

od kilku dni po przełączeniu się na benzynę samochód kompletnie traci moc. rzuca całą budą jakby pracował na czterech cylindrach i potrafi nawet zgasnąć. dzieje się tak w siedmiu przypadkach na dziesięć. pojechałem dzisiaj do gazownika, podłączył pod komputer i stwierdził, że walnięty reduktor, bo ma ciśnienie ponad 2 bary. Ponieważ nie można stwierdzić który to reduktor należy naprawić obydwa. podobno do wymiany są membrany i jakieś tłoczki, które się wyrabiają. usługę wycenił na 500 zł.

i tu moje pytanie: czy objawy faktycznie wskazują na uszkodzenia reduktora, czy ta cena nie jest za wysoka. w sklepach znalazłem zestawy naprawcze do reduktorów (same membrany z uszczelkami, bez tłoczków), czy dam radę sam je wymienić, czy poszukać tańczego gazownika.

dziękuję za odpowiedź.

marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 500 zeta to kupujesz dwa nowe reduktory kme silver. Ich budowa jest bardzo prosta i gumy można zmienić samemu. Nie napisałeś jaki masz przebieg na gazie. We wnętrzy może też być smolista maź którą należy usunąć. Możesz rozkręcić i je sprawdzić, jeśli masz dostęp to bez zdejmowania, odkręcasz tylką tą połowę gdzie wychodzi przewód gazu do wtrysków, tam gdzie woda to nie rozpoławiasz. Ale i tak do regulacji trzema mieć kompa z fejsem /warto kupić/. Nie wiem czy w sirocco jet opcja że dowolnie mozna wtryski przełączać gaz-benzyna. Wtedy jedną połowę /tj. wtryski od jednego reduktora/ przałączasz na benzynę i odpinasz od tego reduktora podciścienie. Następnie ustawiasz ciśnienie na reduktorze który chodzi na gazie na 1-1,2 a poźniej zmiana i ustawiasz drugi reduktor /tj. przałączasz drugą połowę na benzynę, podpinasz podciśnienie tylko do jednego reduktora który będzie chodził na gazie i go ustawiasz/.

ps. zmień gazownka i na tańszego, a przede wszystkim na takiego co się zna. Na pewno masz za wysokie ciśnienie, ale może to być tylko kwestia regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wali dużym ciśnieniem to bardzo łatwo mogl by sprawdzic który to odlaczajac kolejno jeden a pozniej drugi i patrząc na ciśnienie w układzie ale widać ciężko:D

 

Druga sprawa 2 silvery to poroniony pomysł z tego co pamiętam masz tam 211 KM tak więc wymień reduktor na EG 200KW który da sobie radę spokojnie a kosztuje raptem około 300zł nówka funkel nie śmigany

 

Raz ze taniej 2 ze nowy

a trzy to za 5 stów regeneracja to drogo bardzo

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.