Skocz do zawartości

PDC dołożenie


lechu1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Posiada ktoś z was wiedze odnośnie dołożenia PDC do e46 (lifting)??

 

Zamówiłem sobie zderzak z otworami na czujniki oraz komplecik http://www.allegro.pl/item596495913_bmw_pdc_e36_e38_e39_e46_komplet.html PDC i teraz potrzebna mi wiedza jak i gdzie zamontować moduł PDC oraz wszystko inne związane z PDC.

Posiada ktoś jakieś schematy ewentualnie krótki opisowy plan co gdzie podłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz w wiązce kabelków do PDC to czeka ciebie ciężka praca. Sam moduł siedzi w bagażniku po prawej przy bezpiecznikach, niestety nie zadział ci bez uaktywnienia w kompie, a do tego potrzebne są ww kabelki aby nawiązać komunikację
Sprzedam oryginalną nową cewkę zapłonową (1szt.) do E39.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego patrzac na ten komplecik widze wiązki :) Wiec wystarcyz je pewnie przełuzyc albo cos...

 

Czyli jak podłacze to wszystko to potem musze na kompputerze diagnostycznym to wszystko skalibrować.?

 

A gdzie dokładnie po prawej stronie w bagazniku siedzi moduł ?? Nad akumulatorem ???? Mam poradnik w pdf-ie (ale jest do coupe i tam moduł sie meisci w tylnim prawym boczku, ale wiadomo w sedanie tylniego prawego boczku nie uświadczysz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz całą wiązkę rozprowadzającą, z biała kostką na której są czujniki i brzęczyk, ta czarna która wchodzi w instalację jest klasycznie ucięta nożem, co ładnie widać na fotce w linku

Stąd prosty wniosek że instalacja przygotowana pod PDC kończy się właśnie taką czarną wtyczkę którą masz włożoną już w moduł, szukaj jej gdzieś w bagażniku, jak nie masz zmieniarki CD to równie dobrze może być i z lewej strony

Sprzedam oryginalną nową cewkę zapłonową (1szt.) do E39.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak klasycznie ucięta nożem ok to widzę.

Ale teraz pytanie czy będę miał tą wtyczkę pociągniętą w bagażniku prze producenta dla ułatwienia montażu PDC przez np.: ASO... (wpinam kostke i to wszystko) Czy musze sobie sam stworzyć wiązkę hen daleko gdzieś do przodu ...

 

Zmieniarki nie posiadam,ale jeżeli fabrycznie jest z lewej to pociągnę z lewej w sumie juz miałem okazje kiedyś przepuszczać przez lewa stronę kabel od anteny cb którą posiadam na klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To masz zestaw jak w opisie, +/- i kabel do lampy wstecznej :mrgreen:

Ciekawe czy tak to jest szansa odpalić w ogóle przez oryginalny moduł BMW. Musiał by na to zerknąć jakiś elektryk, sam jestem ciekaw jak jest sterowany moduł i skąd.

 

Jak Ci się uda daj znać, gotowej wiązki raczej nie znajdziesz w bagażniku aby wpiąć moduł "i już" ;)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.