Skocz do zawartości

Uszkodzona mata fotela pasażera - jaki błąd?


phantomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj kolego ja mogę ci przedstawić problem na moim przykładzie, ponieważ u mnie awaria maty objawiła się tym, iż na desce rozdzielczej non stop świecił się airbag oraz pasy czy się je zapięło czy nie to non stop się paliło. No i tak jak wspominałem wcześniej wyskakiwał błąd poduszki powietrznej a dokładnego komunikatu to niestety nie pamiętam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlutowałem sobie diodę, bo nie widziałem sensu wymiany maty. Z tego co wyczytałem na wielu stronach, problem często powraca nawet jak się wymieni na nówkę. A z tym, że wywali wszystkie poduszki to w całej okazałości prawda, ponieważ wlutowanie diody oznacza dla komputera, że fotel jest ciągle zajęty wiec czy pasażer będzie czy nie to poduszki wystrzelą. Poza tym rozwiązanie z diodą nie jest aż takie super extra, problem jest taki, iż nieraz jeśli wiozę pasażera który ma zapięty pasy i np: wysiądzie a ja jadę w dalszą trasę bez wyłączania silnika, to oczywiście bunia krzyczy, że pasażer ma zapiąć pasy, oczywiście nie zawsze się tak zdarza, ale wspomniałem o tym, żeby każdy wiedział, a tak jeszcze na marginesie czasami ma też takie wejścia jak jadę sam nagle mu się przypomni, że pasażer którego fizycznie nie ma, nie zapiął pasów. Porównując kupno nowej maty a wlutowanie diody ma się to jak 50 zł do 1000 zł :-) decyzja należy do ciebie co zrobisz czy kupisz nową czy wlutujesz, ale mi to osobiście nie przeszkadza, że nieraz krzyknie o zapięcie pasa zresztą jak będę, może kiedyś ją sprzedawał to założę nową matę

Pozdrawiam wszystkich ziomków, fascynatów BMW

PS. nie wkurzajcie się na wasze kochane wozy czasami mają dziwne wejścia, ale potrafią być potulne jak baranek i dzikie jak bestia :twisted2: , za to właśnie kochamy tą markę chociaż nie jest tak naprawdę idealna.

Prawdę mówiąc na świecie nie ma ideałów. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.