Skocz do zawartości

Jak to w końcu jest z tymi ringami ?


Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego iż niestety podobnego wątku nie znalazłem :roll: Panowie otóż zastanawiam się nad kupnem ringów do mojej E46 . I teraz mam bardzo głupi problem ponieważ mam masę sprzecznych ze sobą opinii a myślę że tutaj się raczej powinienem w końcu dowiedzieć jak to naprawdę z nimi jest :mrgreen: Chodzi mi o ringi światła ksenonowego i teraz pytanie czy jak takie założę to będzie legalne ? Jak jest z tym ubezpieczeniem w przypadku kolizji ? Czy faktycznie jest nie ważne ? Czy faktycznie naruszę homologacje lampy i mogę za to oberwać mandat i stracić dowód ? Potencjalni sprzedawcy twierdzą że jest to całkowicie legalne na mocy Konwencji Wiedeńskiej która mówi o oświetleniu postojowym pojazdu które nie oślepia i jest barwy żółtej lub białej. Inni znowu twierdzą że każde ringi są nielegalne i że można "zbiednieć" w przypadku kontroli a nawet pożegnać się z dowodem :roll: A także że w przypadku wypadku ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania :roll: Tak więc bardzo proszę o wasze opinie na ten temat .
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to bylo na forum kilka razy, dokladnie takie same pytania.

 

HID na 200 % jest nielegalny ( wrzucalem nawet bardzo dokladny test + opis dlaczego jest nielegalny, dlaczego oslepia ), co do ringow sa sprzeczne informacje, teoretycznie nie powinno byc w lampie nic bez homologacji robionej razem z lampa, praktycznie to nie slyszlem zeby na pzegladzie ktos o to sie doczepil, choc przeglady w PL to w porownaniu do DE marna imitacja, a jeszcze bardziej praktycznie, ringi raczej nie przeszkadzaja innym uzytkownika drogi, w sensie bezpieczenstwa, pozostawmy sens estetyczny na boku ;).

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osd dzięki za oddzew :) Może ktoś coś jeszcze wie jak to jest w przypadku kolizji ? :worried: Czy ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania ? I czy ktoś już może dostał mandat za to że w ogóle miał ringi ? :worried: Chodzi mi tylko oczywiście o kolory ksenon i biały :wink:
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos jeszcze jest zainteresowany tym tekstem o HID to postaram sie znalesc numer gazety z tym bo nie wiem jak ale zniklo mi z galeri w necie :(
Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.