Skocz do zawartości

M52 328i - błąd Vanosa - czujnika


ziut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

 

podczas sprawdzania błędów interfejsem i programem INPA.. pojawił sie bład:

 

212 VANOS jammed

 

Error Fraquency : 111

Logistic counter : 40

 

Engine speed 2400.00 rpm

engine load 212.44 mg/stroke

gear information 91.00 1

Battery Voltage 3.47 Volt

 

emission related malfunction

emission related malfunction

defect code stored after diltering

Error not present

Sporadic error

 

 

Czy ktos wie co to moze byc???? w/g tego co znalazlem moze to byc zablokowany vanos lub czujnik polozenia wałka rozrzadu... auto wkreca sie normalnie chodzi jak powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd czujnika wałków wyświetliło by tak:

Pulse generator, camshaft

 

U ciebie jest jakiś błąd vanosa który występuje lub występował kiedyś ( nie wiem czy czyściłeś kompa i to jest błąd powtórny), sporadycznie.

A co cię skłoniło żeby odczytać błędy??? Coś nie tak było z autem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem interfejs wiec podpiolem zobaczyc czy wszystko gra... blad skasowalem i znow sie pojawil wiec cos jest nie tak..

 

auto wkreca sie od dolu do samej gory...nie ma problemow z moca powiedzialbym nawet ze idzie bardzo dobrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad pol roku..

 

zaciecie mechaniczne??... czy trudno jest samemu zagladnac do vanosa??i czy jest tam cos co moze sie zepsuc co bedzie do wymiany czy tylko wyczyszczenie wchodzi w gre??

 

wiem ze w m50 wymienia sie vanosa na tego z m52 i chodzi cicho..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli od początku jeżdzisz na zaciętym to możesz nie mieć porównania i dlatego wydaje Ci się że jest OK

być może padła uszczelka na tłoku wewnątrz Vanosa i przepuszcza olej

mógł też nawalić ten elektrozawór który jest na Vanosie ale właściwie wtedy powinien wyskoczyć inny błąd

tak czy inaczej trzeba Vanosa wyjąć i zweryfikować

i dobrze by było aby robił to ktoś który wie co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

2 lata temu robiłem vanosa (pojedynczy), chodził dobrze i działał poprawnie przez cały ten czas, lecz ostatnio zaczęły mi falować obroty na wolnych podpoiłem na kompa i widzę błąd 212, wałek rozrządu rusza się tylko w przedziale 6-8 stopni, czy da się odblokować vanosa nie rozbierając całej pokrywy np dmuchając gdzieś sprężonym powietrzem? Na zdjęciu przedstawiam widoczny popychacz który ani drgnie , czy to normalne ? http://imgup.pl/di/OWQ0/img-20160716-224742.jpg

 

Do czego służą te dwie śruby? http://imgup.pl/di/TNAQ/img-20160716-192218.jpg

 

Jak powinien działać elektrozawór vanosa? u mnie po daniu napięcia działa tzn trzpień się wysuwa lecz ma martwy punkt na samym początku tz gdy go mocniej przytrzymuję to jest bardzo słaby dopiero gdy wyjdzie już ze 2 mm wtedy ma dużą siłę działania.

 

Zdjęcie błędu: http://imgup.pl/di/H7I4/img-20160716-184517.jpg

 

Czy da się ten tłoczek nr 5 wyciągnąć bez rozkręcania wszystkiego?

 

http://imgup.pl/di/P8D9/nowy-obraz-mapy-bitowej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany, sprężyna na zaworze vanosia (nr. 5) okazuje się tak słaba że niejest wstanie przepchać tloczka, po wymianie tej że fedry, praca silnika wróciła do normy, nie podejrzewał bym chyba nigdy, że zacięty vanos może tak wpłynąć na nierówna pracę silnika na wolnych obrotach. Edytowane przez brak79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam, od jakiegoś czasu auto po odpaleniu na zimnym silniku dostaje jakiś drgań- BMW 528 z 1988r. Po podpięciu pod IMPE wywaliło taki błąd: 212 VANOS mechaniches Klemmen. Może ktoś coś podpowiedzieć co może być przyczyną i jak problem rozwiązać? Po rozgrzaniu wszystko chodzi tak jak powinno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.