Skocz do zawartości

Prośba o pomoc


czyżu

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu gdy mocniej "depnę" na niskich biegach przy wysokich obrotach coś strasznie brzęczy. Objawy nasilają się przy skręconych kołach (przyśpieszanie na łuku np) Mam wrażenie że brzęczenie jest wyczuwane nawet jako drgania pod podłogą........Nie wiem czy to wydech czy też może coś innego :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ja mam to samo, właśnie miałem napisać nowy topic.

To znika przy płynnym przyspieszaniu, natomiast jak lekko przytrzymam sprzęgło (lekko "ślizgając") podczas zmiany biegów to buczy pod spodem jak diabli. Brzmi jak rura wydechowa, ale to na pewno nie to. Najbardziej odczuwam to na zimnym silniku, krótkie buu znikające powyżej 2000 obr. Już po puszczeniu sprzęgła słychac to przez sekundę podczas przyspieszania. Nie słychać tego przy wysokich biegach (np. z IV na V), a tylko przy zmianie 1 na 2 i 2 na 3.

No i od czego zacząć? Mam nadzieję że to nie pęknięty kolektor? Dodam że na postoju nie słychać żadnych uszkodzeń układu wydechowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu gdy mocniej "depnę" na niskich biegach przy wysokich obrotach coś strasznie brzęczy. Objawy nasilają się przy skręconych kołach (przyśpieszanie na łuku np) Mam wrażenie że brzęczenie jest wyczuwane nawet jako drgania pod podłogą........Nie wiem czy to wydech czy też może coś innego :mad2:

 

Dodam iż wydaje mi się iż brzęczenie dochodzi spod nóg kierowcy, no może bardziej lewym rogu ayta........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc prawie wszytkio...wejdz pod auto i zobacz pewnie to jakas błaha sprawa...np kiedys mialem cos podobnego w E30 i t byly oslony gum na stabilizatorze takie metalowe w ASO za 3zl :jawdrop: :) albo cos o cos ociera...mi np ocierala oslona tarczy...ponaginalem i juz :D poszukaj na pewno cos wykumasz tam..pozdro
Marcin-coupe...BMW theBestMachineontheWorld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.