Skocz do zawartości

BZYCZĄCE GŁOŚNIKI


WDmichał

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam problem w mojej E39 bzyczą wszystkie głośniki, nieważne czy radio gra głośno czy cicho bzyczą zawsze a najbardziej słychać oczywiście gdy radio jest przyciszone. Trochę to przeszkadza. Czy wiecie co to może być i jak temu zaradzić?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzycza, ale jak? Tak: bzbzbzbz, czy tak: bzzzzzzz, czy tak: buuuuuuuu? :)

 

Jezeli wszystkie razem identycznie - moze to byc problem z radiem/wzmacniaczem. Jezeli slychac wyraznie, ze charcza, to po prostu moze sie "zuzyly".

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam problem w mojej E39 bzyczą wszystkie głośniki, nieważne czy radio gra głośno czy cicho bzyczą zawsze a najbardziej słychać oczywiście gdy radio jest przyciszone. Trochę to przeszkadza. Czy wiecie co to może być i jak temu zaradzić?

Z góry dzięki.

 

Opisz dokladniej ten dzwiek - czy jest zalezny od pracy zaplonu ?

Jakie masz audio - tzn jakie radio, cos bylo grzebane, dokladane?

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio ma w 100% orginalną instalacje i nic nie było grzebane. Głośniki BZYYYYCZĄ (wyraźnie i równomiernie) :) wszystkie naraz z równą siłą niezależnie od tego czy radio gra głośno czy cicho, jak jest głośniej to muzyka zagłusza bzyczenie, czasem wystarczy wyłączyć i odrazu włączyć radio i wtedy na chwilę przechodzi, ale zaraz zaczyna się od nowa. Radio to "BMW Autoradio Professional RDS" to ze zmieniareczka. A i na wyłączonym zapłonie na 80% tez bzyczy ale nie jestem pewien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio ma w 100% orginalną instalacje i nic nie było grzebane. Głośniki BZYYYYCZĄ (wyraźnie i równomiernie) :) wszystkie naraz z równą siłą niezależnie od tego czy radio gra głośno czy cicho, jak jest głośniej to muzyka zagłusza bzyczenie, czasem wystarczy wyłączyć i odrazu włączyć radio i wtedy na chwilę przechodzi, ale zaraz zaczyna się od nowa. Radio to "BMW Autoradio Professional RDS" to ze zmieniareczka. A i na wyłączonym zapłonie na 80% tez bzyczy ale nie jestem pewien.

 

wg. mnie jest to zwrcie w w przewodach głośnikowych.

Jak wyjmiesz radio sprawdź kostkę, może tam coś przebija... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz DSP czy nie - bo z Professionalem czesto wystepuje.

Jesli masz DSP to uwalony jest wzmacniacz (przetwornik D/A) i

wszystkie rady typu "zwarcie na przewodach sygnalowych" mozna

miedzy bajki - sygnal do wzmacniacza dostarczany jest cyfrowo.

A zwarcie na pojedynczym czy nawet dwoch wyjsciach mocy do

glosnikow powoduja kompletnie inne efekty.

 

 

Z drugiej strny jesli to DSP to nie cala nadzieja stracona - system

z DSP daje sie dosyc latwo "oglupic" i przechodzi wtedy w analogowy

tryb pracy. napisz co tam masz

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z teago co mi wiadomo to nie mam DSP mam ten zestawik z 10 głosnikami i raczej nie mam DSP, ale wnioskuje to tylko po tym że na przycisku AUDIO jest same AUDIO bez DSP :D

 

To byc moze cos z samym wzmacniaczem - jest w bagazniku

po lewej stronie, skrzynka z radiatorem i grubymi przewodami na zlaczu.

W poprzednim aucie wystepowal podobny efekt - wzmacniacz byl w tym

samym miejscu a uszkodzona uszczelka tylnej klapy powodowala

przeciekanie do wnetrza wody i niespotykane efekty dzwiekowe.

Moze cos w tym rodzaju ?

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.