Skocz do zawartości

[ e36] problem z otwarciem szyby kierowcy . pomocy


Paweł318i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ! :)

 

szukałem tematu do mojego problemu ale nie znalazlem , badz zle szukalem .... wybaczcie .... :(

 

mój problem polega na tym iz:

chcialbym otworzyc szybe kierowcy ale to jest niewykonalne , gdyz po otwarciu schodzi w dol , to jest ok ale jak chce zamknac to szyba sie zapada tzn lewy gorny naroznik szyby leci w strone lusterka .

i zeby ja potem zamknac trzeba znowu w dol i przy pomocy 2 osoby trzymac szybe i powoli zamykac :|

 

szyny patrzylem sa wmiare proste , prowadnice nasmarowane , ślizgi - pekaly , wiec wujek zrobil mi aluminiowe i nie pekaja . ale za to szyba jakims cudem znowu wyskakuje i zapada . :cry:

 

w mechanizmie specjalnie ograniczylem aby szyba nie schodzila do konca , ale to nic nie dalo .

 

bylem w 2 serwisach od szyb , zrobili to co ja wczesniej + kazali wymienic podnosnik , to wymienilem i nic to nie dalo . :roll:

 

juz nie mam pomyslow jak to naprawic . chyba ze ostatecznym rozwiazaniem bedzie kupno innych drzwi , ale kto wie czy tam nie bedzie tego samego problemu.

 

prosze o pomoc. :cool2:

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeśli dobrze wyregulujesz to i będzie dobrze :!: sprawdź czy prowadnice nie są powyginane czy uszczelki się nie pozsuwały.jeśli zdejmiesz boczek i przy opuszczaniu będziesz obserwował to zobaczysz w którym miejscu trzeba przesunąć prowadnice;;być może ci pomoże ten schemat http://bmwfans.info/original/E36/tou/318tds-M41/ECE/L/M/1998/11/mg-51/ill-51_2055/ a zwróć uwagę na element (12,13) a regulacja jest na elemencie przykręconym śrubą nr 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki problem w compact'cie - rozwiązaniem okazało sie wyregulowanie tylnej prowadnicy, jest ona przykręcana i można ją delikatnie wyregulować. Jak zdejmiesz boczek to sprawdź czy przypadkiem szyba nie ma możliwości przesuwania się delikatnie przód tył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramiona nie mogą być w miarę proste tylko mają być proste-wystarczy że wygniesz jedno trochę w jedną już drugą stronę i już wyskakuje ze ślizgu i szyba spada na dół. Szyba dobrze siedzi w uszczelkach? Próbowałeś regulować siłę docisku szyby do krawędzi tą śrubą na klucz z tego co pamiętam 10mm? I nie wiem czy te ślizgi mogą metalowe tam akurat być.

Kółeczko to co chodzi w tej szynie którą się właśnie przykręca kluczem 10 jest całe? Mi się ono rozsypało i je dorobiłem na tokarce, ale ślizgi zamówiłem oryginalne.

 

W sumie to już niejeden temat o tych szybach był także szukaj i czytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba wyskakuje z szyny ktorej nie ma na schemacie , jest ona przytwierdzona na stale - pod lusterkem i biegnie w dol

 

szyba wyskakuje w gornej czesci jak jest zamknieta z uczczelki ktora jest wpuszczona w szyne

 

czy to moze byc wina tej uszczelki ? ta z szyny jest dalsza czescia uszczelki szyby gornej ramki drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos jest w stanie mi pomóc ?

 

Próbuj jeszcze te dwa ramiona lekko wyginać w dwie strony, te co wchodzą w ślizgi. Mówię że mi wyskakiwała szyba i też mnie trafiało już, ale zacząłem to lekko wyginać w jedną, w drugą i jakoś się udało że już kilka miesięcy chodzi. 130 za taką uszczelkę to daj pan spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.