Skocz do zawartości

320i M52TU Stuka na ciepłym silniku Zestaw naprawczy VANOS !


GrZ3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W którymś poście ktoś napisał o dziwnym dźwięku dochodzącym z okolic głowicy kolektora wydehowego.

tez miałem taką przypadłość. Przyczyną był pęknięty spaw na katalizatorze. Nie było tego wogóle widać i przez przypadek to odkryłem wymieniając uszczelki od kolektora, bo puszczały. Wszystkie dolegliwości odsłuchowe jak ręką odjął. Sprawdźcie sobie to, bo to częsta przyczyna w tych silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Czy udało się komuś znaleźć przyczynę klekotania (wpadania w rezonans czegoś) podczas nagrzewania się silnika. Czytając te posty nikt jednoznacznie nie zlokalizował tego klekotania. Mam ten sam problem i raczej nie są to odgłosy z Vanosa. U mnie to występuje tylko podczas nagrzewania się silnika. latem ze względu na szybkie nagrzewanie silnika trwa to krócej a czasami nawet wcale, zimą czas ten się wydłuża. Jeżdżę już tym samochodem dwa lata i nic się nie dzieje, a klekotanie jak było tak jest. Na odgłosy te nie ma wpływu czy olej jest już zużyty czy dopiero co wymieniony.

Pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

mam klasyczny problem z podwójnym Vanosem w swoim E87 - klekota jak diesel (stary diesel) , rzęzi i wogule taki dzwięk podobny do tego co w linku na Youtube , oczywiscie sporo pali , słaby jak klime włącze i bierze olej jakies 1l na 4-5 tysięcy km. Błędów Vanosa nie ma w sterowniku.

 

Widze że akcja wymiany uszczelniaczy dotyczy silników 6-cylindrowych czy do mojego N45 tez się znajdzie taka uszczelka ?

 

w serwisie ponad 3 tysie za 2 koła vanos + robocizna :mad2:

 

help :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.