Skocz do zawartości

Dystanse do E39


_Kris_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W najbliższym czasie kupię felgi 18-calowe, szerokość 8 cali z ET 20 na oponach 235/40/18. Wg moich informacji będą się one wtedy delikatnie chowały w nadkola. Chciałbym uzyskać efekt, żeby felgi wystawały jak bajbardziej w kierunku błotnika (najlepiej na równi z nim), ale przy tym nie obcierały przy skrecaniu, obciążeniu itd. Czy dokupienie dystansów np. 7mm (to chyba wtedy zmniejszy ET do 13) da mi taki efekt, macie jakieś doświadczenia? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokupująć dystans 7mm, zmniejszysz "tak jak by" ET o 7, czyli z 20 do 13. Pamiętaj jednak, zeby dystanse były wykonane z dobrego stopu i śruby musza być dłuższe. Przede wszystkiem bezpieczeństwo, w końcu koła to istotny element samochodu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował z dystansami. Zawsze istnieje ryzyko scięcia śruby, cos może pęknać i o tragedie nie trudno. Lepiej kupić felgi z odpowiednim ET. Poza tym istnieje ryzyko, że źle wyważony dystans będzie powodował różne nie obliczalne efekty podczas prowadzenia pojazdu. Zastanów się nad tym, nie chce Ci straszyć ale lepiej dmuchać na zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe poprzednie lato przejeździłęm z dysntansami 20mm. Poza tym dystanse poniżej 10mm są tylko orginalne, więc na jakość zapewne nie będzie można narzekać. Jeśli chodzi o felgi to nic ciekawego z ET poniżej 20 i bez rantu nie mogę znależć.

 

Pytam o te ET, bo muszę zastanawiać się nad dystansami już teraz kiedy będę kupował śruby, które razem z zabezpieczającymi będą kosztowały około 200 zł, nie chciałbym wydawać 2 razy tych pieniędzy.

 

Czyli mówicie, że ET 13 przy felgach szerokości 8 cali i rozmiarze 18-cali, przy oponach 235/40/18 i obniżonym zawieszeniu 40/20 nie spowoduje tarcia oponami o nadkole podczas skręcania czy obciążenia np. 3 osobami?

 

Mam w tej chwili na zimę 16-nastki 7 cali, ET 20 i opony 225/55/16, a miejsca na wypchnięcie kół na zewnątrz wydaje mi się bardzo dużo, ale wolę sie zapytać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.